Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Abdulkadir ŞAHİNER Kimdir ?

1967 yılında Sungurluda doğdu. İlköğrenimini Sunguroğlu İlköğretim Okulunda, Lise öğrenimini Sungurlu Lisesinde tamamladıktan sonra kendisine ait işyerinde ticari hayatına başlamış ve daha sonra Nakliyecilik sektöründe faaliyet göstermiştir. Nakliyecilik işine müteakiben kendi unvanını taşıyan Şahiner Petrol Nakliye Cam Plastik Sanayi ve Ticaret Limited Şirketini kurarak Akaryakıt bayiliği ısı cam imalatı ile birlikte PVC kapı pencere üretim işine başlamış,

  • 1990 – 1998 yılları arasında MHP yönetim kurulunda Başkan yardımcılığı görevinde bulunmuştur.
  • 1994 – 2008 yılları arasında Sungurlu Spor Kulüp Başkanlığı görevi yapmıştır.
  • 1995 yılında Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerince seçilmiş olup 1999, 2005 ve 2009 yıllarında yapılan Ticaret Odası seçimlerinde Yönetim Kurulu Başkanı olarak seçilmiştir.

Sungurlu Sanayici ve İş adamları derneğinin kurucu üyeleri arasında olup Bir dönem başkanlığını yapmıştır. İlçemizde Eğitim, Ticaret ve Sanayinin gelişmesi için yoğun bir şekilde çaba gösterilmiş ve bunun neticesinde Ticaret Odası üyelerinin büyük teveccühleri ile 18 Mayıs 2013 tarihinde yenilenen Ticaret Odası seçimlerinde kullanılan oyların %85 lik kısmını alarak tekrar seçilmiştir. Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığını,  ABİGEM (Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi) de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve TOBB (Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği)bünyesinde kurulan TOBBİS şirketinde yönetim kurulu üyeliğini aday olması münasebeti ile görevi bırakmış ve Sungurlu Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı yapmaktayken, 30 Mart 2014’ de yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Sungurlu Belediye Başkanı Seçildi. Evli ve 2 Çocuk Babasıdır.