Arşivler: Duyurular

ÜCRETSİZ HALK KONSERİ

Belediye Başkanlığımız tarafından düzenlenen kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında 21 Eylül 2019 Cumartesi günü ilçe Özel İdare Toplantı Salonunda saat 19.30’da Şef Turgut Karadeniz yönetiminde gerçekleştirilecek olan “Gönül Türküleri Halk Müziği Korosu” konserine tüm halkımız davetlidir.

Sungurlu Belediyesi Aşure Dağıtacak

BÖLÜŞÜRSEK TOK OLURUZ

Sungurlu Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla vatandaşlara aşure dağıtacak.
Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, yaptığı açıklamada, Muharrem ayının İslam alemine hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, 18 Eylül Çarşamba günü Ulu Cami, Çarşıbaşı Cami, Ümit Cami, İlhan Sarıaltun Caddesi, Köprübaşı Zabıta Kontrol Noktası ve Taş Köprüde vatandaşlara aşure dağıtımı yapılacağını belirtti.
Halk arasında paylaşmanın simgesi haline gelen aşure gününün, birlik ve beraberliği perçinlediğini ifade eden Şahiner, şunları kaydetti, “Muharrem ayına merhaba dediğimiz bu günlerde aşure ile sevgi, mutluluk, birlik ve beraberliği yaşıyoruz. Düzenleyeceğimiz aşure dağıtımıyla bir geleneği yaşatmış olacağız.”

Sağanak Yağış Uyarısı!

Belediye başkanlığımıza,Meteoroloji 10.Bölge Samsun Müdürlüğünden gelen uyarı doğrultusunda ilçemizde gün içerisinde kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış beklenmektedir. Bu noktada hemşehrilerimizin ani sel,su baskını,yıldırım,dolu yağışı,ulaşımda aksama ve heyelan olması riskine karşı dikkatli ve tedbirli olmalarını önemle rica ediyoruz.

İmar Planı İlanı

3194 Sayılı İmar Kanununun 8.b maddesine dayanarak 1/5000 ölçekli Sunguroğlu Mahallesinde H32-C-08-C-4-A imar paftasına isabet eden 530 ada 103 numaralı parselin bir kısmının rekreasyon alanından sosyal tesis alanına dönüştürülmesine ilişkin UİP 34372,3 planı işlem numaralı 1/100 ölçekli uygulama imar planı ve NİP-34371,3 plan işlem numaralı 1/5000 nazım imar planı değişikliği Belediye Meclisinin 03.07.2019 tarihli ve 56 numaralı kararıyla görüşülerek kabul edilmiş ve yürürlüğe girmiş bulunmaktadır.

İmar Planı İlanı_0-sayfalar-2-13

Kültür Gezileri Devam Ediyor

Belediye Başkanlığımız tarafından düzenlenen gezilerimizde 2019 yılı deniz turlarımız Samsun ilimizle başlıyor. Ayrıca kültür gezilerimiz kapsamında Çanakkale,Şanlıurfa, Konya ve Nevşehir turlarıyla devam ediyor. Gezilere kayıt yaptırmak isteyen vatandaşlarımız Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne müracaat edebilir.