Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Sosyal İnovasyon Yaz Okulu

http://www.oka.org.tr/haber-detay.aspx?Id=4905

SIC Yaz Okulları Hakkında…

Sosyal İnovasyon Yaz Okulları,  2016 yılından bu yana Avrupa’nın çeşitli kentlerinde düzenlenen eğitim aktiviteleridir. Her yaz okulu konunun profesyonelleri tarafından yapılan bilgilendirici sunumlar, sosyal sorunlara yaratıcı çözümler bulma egzersizleri ve iyi uygulama örneklerinin yerinde ziyaret edilmesi gibi bir dizi aktiviteyi kapsar. Sunumlar, araştırmacılar, yerel karar vericiler, uygulayıcılar ve yerel girişimciler tarafından yapılır.

 

Sosyal İnovasyon Yaz Okulları katılımcılarına konu üzerinde çalışan kimselerle tanışma, yerel ve uluslar arası ölçekte gerçekleştirilen örnek çalışmaları öğrenme, yaşanılan sorunları paylaşma ve çözüm önerileri geliştirmek için beraber çalışma şansı sunar.

 

 

SUMSIC 2018 Samsun

Orta Karadeniz Kalkınma Ajansı, Ufuk 2020 Programı kapsamında finanse edilen ve 12 lider kuruluştan oluşan bir konsorsiyum olan Sosyal İnovasyon Topluluğu ile birlikte, 9-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Sosyal İnovasyon Yaz Okulu 2018’e ev sahipliği yapacaktır.

 

Yaz okulunun teması, sosyal inovasyon ve yerel kalkınma arasındaki ilişkidir.

 

Yaz okulunda üzerinde durulacak ana konular ise şöyle: Sosyal İnovasyon nedir? Daha farklı düşünmemize nasıl yardımcı olur? Sosyal inovasyon araç ve tekniklerini yerel ve bölgesel sorunların çözümünde ne şekilde kullanabiliriz? Kırsalda gerçekleşen en iyi sosyal inovasyon uygulamaları nelerdir, bu uygulamalardan neler öğrenebiliriz? Kırsal kalkınma ve sosyal inovasyon alanları birbirlerine ne katabilir, birbirlerinden ne öğrenebilir?

 

Yaz okuluna katılım ücretsizdir. Başvurular değerlendirildikten sonra başvuru sahipleri ile iletişime geçilecektir. SUMSIC 2018’e katılmak istiyorsanız, lütfen Başvuru Formunu doldurup 16 Nisan 2018 tarihine kadar sumsicsamsun2018@oka.org.tr e-posta adresine gönderiniz.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

 

 

Aktiviteler:

1.gün

Bilgilendirici Sunumlar

Çalıştaylar (Problem Çözme Egzersizleri)

Alan Gezisi: Sürmeli Köyü Kalkındırma ve Dayanışma Derneği

Açılış Yemeği,

 

2. gün

Bilgilendirici Sunumlar

Çalıştaylar (Problem Çözme Egzersizleri)

Alan Gezisi: Amesia Kadın Kooperatifi

 

3. gün

Bilgilendirici Sunumlar

Çalıştay Sonuçlarının Sunumu

Alan Gezisi: Samsun Ot Yemekleri Festivali

Kapanış Yemeği

 

Sorularınız için:

 

OKA:

Meltem Yılmaz (meltem.yilmaz@oka.org.tr)

Elif Muratoğlu (elif.muratoglu@oka.org.tr)

İ. Ethem Şahin (iethem.sahin@oka.org.tr)

 

SIC:

Julie Munk (julie.munk@socialinnovationexchange.org)