Kategori: <span>Haberler</span>

BAYRAM COŞKUSUNU YAŞATTILAR

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, korona virüs tedbirleri kapsamında yapılamayan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarının coşkusunu çocuklara yaşatmak adına mahallelerde şenlik aracı gezdirdi. Milli marşlar eşliğinde gezen şenlik aracı tüm mahalleleri dolaşırken palyaçolar da çocuklara bayrak ve balon hediye etti. Belediye Başkan Yardımcımız Sakine Sarıyüce de şenlik aracına eşlik edip çocukların bayramını kutlayarak, Başkan amcalarının selamını iletti.

YARDIM KOLİLERİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRILIYOR

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’in öncülüğünde başlatmış olduğumuz gıda kolisi kampanyası ile bu ramazanda da ihtiyaç sahibi ailelerimize ve korona virüsten maddi olarak etkilenen vatandaşlarımıza ulaşıyoruz.Başkanımız Şahiner tarafından verilen talimatla oluşturulan ekipler, Başkan Yardımcımız Bahri Sezen’in koordinatörlüğünde tespit ettikleri aileleri evlerinde ziyaret ederek kolileri teslim ediyor. Yoğun bir çalışma temposu ile çalışan ekiplerimiz, mahalle bazında çalışmalarını sürdürerek ihtiyaç sahibi tüm ailelerimize ulaşmayı hedefliyor.Gıda kolisi kampanyamıza destek vererek aileleri sevindirmeye vesile olan hayırsever hemşehrilerimize teşekkür eden Başkanımız Şahiner;” Sungurlu belediyesi olarak her zaman sorumluklarımızın bilincinde çalışmalar yaptık. Özellikle korona virüs salgının baş göstermesi ile bu yardım kampanyalarımıza ağırlık verdik. Mübarek Ramazan ayından çok önce başlatmış olduğumuz koli dağıtımlarımıza Ramazan da daha hızlı ve etkin yürüteceğiz. Bu süreçte desteklerini esirgemeyen hemşehrilerime teşekkür ederim. Allah hepsinden razı olsun. Sungurlu olarak her zaman ki gibi birlik ve beraberliğimizi korumayı başarıyoruz. Allah birliğimizi bozmasın.”dedi

Cevher Ailesinden Tekerlekli Sandalye Bağışı

Ankara’da ikamet eden iş insanı hemşehrimiz Ömür Hüseyin Cevher ve eşi Arzu Cevher, Belediye İşletme ve İştirakler birim sorumlusu Turgut Kurt’un sosyal medya üzerinden yapmış olduğu bireysel yardım kampanyasına destek vererek ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için 2 adet tekerlekli sandalye bağışında daha bulundu. Cevher ailesi, yine personelimiz Kurt aracılığıyla geçtiğimiz yılda 4 adet tekerlekli sandalye bağışı yapmıştı. Belediye Başkan Yardımcılarımız Bahri Sezen ve Mükremin Dağaşan, Turgut Kurt aracılığıyla belediyemize ulaşan sandalyeleri teslim alarak, Cevher ailesine yapmış oldukları bağışlar için teşekkür ettiler.

Başkan Şahiner’den Ramazan Ayı Mesajı

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, mübarek Ramazan ayının gelmesiyle bir mesaj yayınladı. Başkan Şahiner mesajında;”Bütün İslam âlemi ve Müslümanlar tarafından özlemle beklenen 11 ayın sultanı Ramazan’a bir kez daha erişmiş bulunuyoruz. Ramazan ayı Kur’an-ı Kerim’in inmesi başta olmak üzere, yeryüzündeki bütün hayır ve bereketleri özünde toplayan bir aydır. Bu ayda her yönden kat edilen mesafe diğer aylara göre çok fazladır.Ramazanı değerlendiren bir insan, diğer ayları da manen daha dolu dolu geçirir. Umarız ki bu ayı en iyi şekilde değerlendirenlerden oluruz.Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV) ‘Oruç sabrın yarısıdır.’ buyurmuştur ve aynı zamanda ‘Sabır imanın yarısıdır.’ hadisi şerifleriyle orucun, imanın dörtte biri olduğu belirtilmiştir.Sungurlu Belediyesi olarak geçen Ramazan ayında yapmış olduğumuz kampanyamızı bu yılda tekrarlıyoruz. Hayırsever hemşehrilerimizin desteği ile bu Ramazan’da da ihtiyaç sahibi ailelerimize ulaşmayı hedefliyoruz. Kampanyamıza vereceği destekler için tüm hemşehrilerimize şimdiden teşekkür ederim.Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan ayının ailemiz, milletimiz, nefsimiz ve bütün insanlık için huzur ve barış getirmesini, tutacağımız oruçlarımızı, kılacağımız namazlarımızı, vereceğimiz zekât, fitre ve sadakalarımızı, yapacağımız hayırlarımızı kabul buyurmasını Yüce Allah’tan niyaz eder, tüm hemşehrilerimize ve İslam âlemine hayırlı ramazanlar dilerim.” dedi

Başkan Yollu’dan, Başkan Şahiner’e Ziyaret

Çorum Hitit Dernekleri Federasyonu Başkanı Sayın İbrahim Yollu ve yönetim kurulu üyeleri, Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’e makamında nezaket ziyaretinde bulundu.Başkanımız Şahiner, nazik ziyareti için Başkan Yollu’ya ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Zabıta Ekiplerinden Ramazan Ayı Denetimi

Belediyemiz Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının gelmesiyle vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapabilmelerini sağlamak adına denetimlerini artırdı.Ekipler bu kapsamda fırın, market ve bakkallara yönelik denetim gerçekleştirdi. Denetimlerde imalathane bölümleri, un depoları ve üretim malzemelerinin hijyen kurallarına uygunluğu ile ekmeklerin gramajları kontrol edilirken, tespit edilen eksikliklerin giderilmesi noktasında işletmecilere uyarılarda bulunuldu.Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’in talimatıyla, ekiplerimiz tarafından halk sağlığı açısından büyük önem arz eden iş yerlerinin genel temizlik kurallarına uygunluğu ve personellerin maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygunluğu ile ilgili kontrollerin Ramazan ayı süresince sık sık yapılacağı belirtildi.

BAŞKAN ŞAHİNER’DEN POLİS HAFTASI KUTLAMA MESAJI

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, Polis Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Şahiner yayınladığı mesajında; “Polisimiz toplumun güvenliği ve huzuru adına vazgeçilmez bir unsurumuzdur. Bizde Sungurlu Belediyesi olarak, tüm toplumun olduğu gibi Polis Teşkilatının da yanında olmaya gururla devam edeceğiz. Polisimiz; türlü feragat ve fedakarlıklarla gece gündüz demeden görev yapan, Devletin bekası, Milletin huzur ve güvenliği için kutsal yemine bağlı kalarak gerektiğinde canını ve malını feda etmekten çekinmeyen; huzur, milli dayanışma ve adalet anlayışı içinde, insan haklarına saygılı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, Türk milletinin bağımsızlığını ve ülkenin bölünmez bütünlüğünü, Cumhuriyetimizi ve Demokrasiyi koruyarak, kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamak temel amacıyla kutsal bir görevi zor şartlarda yerine getirmektedirler. Emniyet Teşkilatımız, bundan sonra da şerefli mazisinden ve milletinden aldığı güçle kendisine tevdi edilen görev ve sorumlulukları en iyi şekilde yerine getirmeye devam edecektir.Bu uğurda canını yitiren şehitlerimizi de rahmet ve minnetle anıyor, yakınlarının acılarını paylaşıyor;gazilerimize de minnetimizi sunuyoruz . Bu duygu ve düşüncelerle, bir kez daha tüm emniyet mensuplarının 176. yıl dönümünü kutluyor, ülkemizin her köşesinde görevi başında bulunan, fedakar ve cefakar emniyet mensuplarını takdirle selamlıyor, aile fertleri ile birlikte sağlıklar, mutluluklar ve başarılar diliyorum.”dedi

33Oğuzhan Şahiner ve 32 diğer kişi7 PaylaşımBeğenYorum YapPaylaş

Belediye Personeli ve İYİ Parti Teşkilatı Fidan Dikti

Sungurlu Belediyesi çalışanları ve İYİ Parti Sungurlu ilçe teşkilatı, “Herkesin bir ağacı olsun” diyerek yaklaşık 568 adet mavi servi ağacı fidanı dikti.Bahçelievler Mahallesi manastır tepesi eteklerinde ki boş arazide düzenlenen fidan dikim organizasyonunda, İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, Belediye Başkan Vekilimiz Mehmet Tevfik Akyüz, İYİ Parti İlçe Başkanı Dursun Kanmış, Belediye Başkan Yardımcılarımız Sakine Sarıyüce, Bahri Sezen ve Mükremin Dağaşan, belediye personeli ve İYİ Parti ilce teşkilatıyla birlikte fidan dikti. Başkanımız Abdulkadir Şahiner, şehir dışında olması nedeniyle organizasyona katılım sağlayamadı ancak yaptığı açıklamayla ağaçlandırma ve yeşil alan çalışmalarının kendileri için hiç de önemsiz olmadığını kaydetti. Ağaç dikmeye önem verdiklerini, bu nedenle Sungurlu’nun tüm noktalarını ağaçlandırdıklarını ifade eden Başkan Şahiner, “Personelimiz ve parti teşkilatı adına bir hatıra ormanı oluşturmak istedik. Bunun ilk adımını atarak, fidanları toprakla buluşturduk. İnşallah bu ağaçlar büyüyecek ve gelecek yıllarda gölgesinde oturma imkânımız olacak. Bizler ağaç dikmeye önem veriyoruz. Ağaç dikmek dinimizce de önemseniyor. “Yarın kıyametin kopacağını bilseniz bile elinizdeki fidanı dikiniz” hadis-i şerifinden bunu anlıyoruz.” dedi

Vakıf Katılımdan, Sezen’e Ziyaret

Vakıf Katılım Bankası Kobi Bankacılığı Müdürü Lokman Avcı ve Kobi Bankacılığı Yönetmen Yardımcısı Orkun Koç, Belediye Başkan Yardımcımız Bahri Sezen’e finansal kaynaklar konusunda bilgilendirme amaçlı ziyarette bulundu.Yapılan görüşme ve bilgilendirme sonrası Avcı ve Sezen karşılıklı hediye takdiminde bulundular.

Başkan Şahiner’den, Minik Öğrencilere Hediye Okuma Seti

Sungurlu Belediyesi tarafından eğitime katkı amacıyla okula yeni başlayan öğrencilere okuma seti hediye edildi.Belediye Başkan Yardımcımız Sakine Sarıyüce,her yıl 1. sınıfa başlayan öğrencilere yapılan hediye okuma setini bu yıl ki 1. sınıf öğrencilerine de ulaştırdı.İlçe merkezi ve köylerde bulunan İlkokulları ziyaret eden Sarıyüce, öğrencilerle yakından ilgilenerek Başkan amcalarının selamını ileterek hediyelerini verdi. Başkan amcaları Abdulkadir Şahiner ‘e teşekkür eden öğrenciler hediyelerini çok beğendiklerini ifade ettiler.