Kategori: <span>Haberler</span>

Başkan Şahiner’den, yüz yüze eğitim mesajı

2020-2021 eğitim ve öğretim döneminde okullarda yüz yüze eğitimin başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, eğitim camiası, öğretmenler, veliler ve öğrencilere hayırlı ve sağlıklı bir eğitim dönemi temennisinde bulundu. Başkan Şahiner, öğrencilerden okullarında Temizlik, Maske ve Mesafe kurallarına harfiyen uymalarını istedi.Sungurlu Belediyesinin her zaman eğitim camiası ve çocuklarımızın yanında olduğuna dikkat çeken Başkan Şahiner; “Gece gündüz demeden var gücümüzle çalışmamızın en temel sebeplerinden biridir çocuklarımız. Onlara güzel bir gelecek sunabilmek adına, gelişmiş ve yaşanılabilir şehir miras bırakmak istiyoruz. İnanıyoruz ki yarının doktorları, mühendisleri, hâkimleri, belediye başkanları bu yavrularımızın arasından çıkacak. Onların okuması iyi bir eğitim alması tahsil hayatlarını en güzel şekilde tamamlaması mutlu bir şehirde yaşaması hepimizin en önemli dileği. Dünya genelinde yaşanılan pandemiyi göz önünde bulundurarak, tedbiri elden bırakmadan yeni eğitim-öğretim yılının başarıyla tamamlanmasını dileriz. Lütfen velilerimiz ve çocuklarımızdan da özellikle rica ediyoruz; maske, mesafe ve temizlik kurallarını unutmayalım. Bizde Sungurlu Belediyesi olarak bu süreçte üzerimize düşeni her zaman olduğu gibi yapmaya hazırız. Okullarımızın dezenfektan çalışmaları, öğrencilerimizin daha sağlıklı bir ortamda eğitim almaları için temizlik koşullarının sağlanması gibi bizden talep edilen her noktada elimizden geleni yapmak için daha önce olduğu gibi yine buradayız.” dedi

Başkan Şahiner,Dua Almaya Devam Ediyor

Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, Şekerpınar mahallesinde ikamet eden ve Koah, astım ve kemik erimesi hastası olan 72 yaşındaki Dursune Kargı’na yardım eli uzatarak ihtiyaçlarının karşılanması için talimat vermişti. Dursune Kargın’ın KOAH hastalığı sebebiyle kullandığı solunum cihazları tamiratı yapılarak tekrar teslim edildi. Evde pansumanın yapılması için de hemşire Derya Özçayan, Başkan yardımcımız Sakine Sarıyüce’ye ulaşarak; gönüllülük esasıyla tedavi sürecine yardımcı olabileceğini söyledi. Evine giderek özel olarak ilgilenen Hemşire Özçayan’a ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenen Başkan Şahiner’e, yanında oldukları için teşekkür eden Dursune teyze,” Başkan oğlumdan Allah razı olsun. Ne ihtiyacımız varsa yardımcı oluyor. Bu cihazlar benin için hayati önem taşıyor. Kızlarım bir türlü tamir ettirememişti. Allah işini rast getirsin, duamızı aldı. Derya kızımdan da Allah razı olsun. Zahmet edip evimize kadar geliyor,yardım ediyor.”dediBaşkanımız Abdulkadir Şahiner de Derya hemşireye duyarlılığı için teşekkür ederek, bu zor süreçte bir sağlık çalışanı olarak gönüllülük esasıyla yardımda bulunmasını taktir ettiğini belirtti.

Başkan Şahiner’den Gaziler Günü Mesajı

Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner,19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Şahiner mesajında “19 Eylül’ün yurdumuzun her yerinde ‘Gaziler Günü’ olarak kutlanması, gönlümüzde yerleri her zaman farklı olan kahraman şehitlerimize, cesaret timsali gazilerimize karşı vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkânı vermiştir. Bizler, aziz şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde tarih sahnesinde millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu Vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde hayatlarımızı idame ettiriyoruz. Bu bakımdan, şehit ve gazilerimize ne kadar dua etsek, ne kadar minnet ve şükran duysak azdır. Şehitlik ve gazilik, milletimizin gönlündeki en yüce ve en ulvi makamlardır. Devletini ve milletini canından aziz bilerek bu ulvi makamlara yükselmiş olan şehit ve gazilerimiz, her zaman milletimizin haklı gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakârlığı ortaya koyan ve bu uğurda tereddüt etmeden canlarını feda etmeyi göze alan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir. Bugün millet olarak, birlik ve beraberlik içinde, bağımsız ve hür yaşıyorsak, bunu aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçluyuz. Başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden Gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de sağlık ve mutluluklar dilerim.”ifadelerine yer verdi.

Başkan Şahiner, Ahilik Kültür Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı

Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, Ahilik Kültür Haftası dolayısıyla bir mesaj yayınladı. İnsana saygı ve sevgiyi işleyen Ahilik kültürünün, haksız rekabeti ortadan kaldıran sosyal yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayan, kaliteli üretimi benimseyen ve teşvik eden bir teşkilat olduğunu vurgulayan Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, “Ahilik kültürünün içerisinde her şey var. Doğruluk, dürüstlük, kardeşlik var. Bu bakımdan Ahilik kültürünün çocuklarımıza ve gençlerimiz aktarılması çok önemli. Biz tarih boyunca doğruluk, dürüstlük ve kardeşliğe önem vermiş, bunu vazgeçilmez bir değer olarak benimsemiş bir toplumuz. Dolayısıyla Ahilik bizim kültürümüzün en önemli yapı taşlarından birisidir. Bugün dünyada yaşanan tüm problemlerin temelinde paylaşamamak ve sevgi yoksunluğu yatmaktadır.Ahilik teşkilatı, esnaf ve sanatkârları ahlaki ve felsefi prensipler etrafında birleştirerek, Anadolu’da birlik-beraberliğin ve refahın sağlanmasına, toplumsal düzenin tesis edilmesine öncülük etmiştir. Bizlerde yerel yönetimler olarak her zaman esnaf ve sanatkârlara ve Ahilik Kültürü’ ne destek vereceğiz. Tüm dünyayı etkisi altına alan Covid-19 pandemisi sonrası yaşanan ekonomik sıkıntıların bertaraf edilmesinde esnaf, sanatkâr, tüccar ve iş insanlarımızın Ahilik kültürü ile dayanışma içerisinde olması daha da önem arz ediyor. Ahi Evran-ı Veli’yi anmak ve onun ilkelerini yaşatmak amacıyla tüm esnaf, sanatkâr, tüccar ve iş insanlarımızın Ahilik haftasını kutluyor, tarihimizde de olduğu gibi birlik ve dayanışma içerisinde hareket etmenin devamını diliyorum”” şeklinde konuştu.

Başkan Şahiner’den, 12 Eylül Mesajı

Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, 12 Eylül 1980 darbesinin 40. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.12 Eylül’ün şartları oluşturulmuş bir darbe olduğunun altını çizen Şahiner, mesajında şu ifadelere yer verdi;”Hepimiz biliyoruz ki o döneme dair pek çok provokasyon, suç ve komplo, bugün hala aydınlatılamamış, bir şekilde arkasında bıraktığı sayısız mağdur ve mazlumla birlikte duruyor. 12 Eylül günü, Türkiye’de Anayasa ve hukukun yanı sıra millet iradesi, demokrasi, insan hakları ve insan onuru da askıya alındı.Allah bir daha bu millete; 27 Mayısları, 12 Eylülleri, 28 Şubatları, 15 Temmuzları yaşattırmasın. Demokrasimiz uğruna, ülkemiz uğruna şehit olanları saygı ve rahmetle anıyor, 40 yıl önceki karanlık geceyi sergileyenleri şiddetle kınıyorum. Rabbim bu ülkenin başına bir daha o karanlık günleri yaşatmasın.”

Yaşlı Kadına Başkan Şahiner Sahip Çıktı

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, ilçemiz Şekerpınar mahallesinde ikamet eden ve Koah, astım ve kemik erimesi hastası olan 72 yaşındaki Dursune Kargı’a yardım eli uzatarak sahip çıktı.Sosyal medya üzerinden yapılan haberi görür görmez gerekli talimatları veren Başkanımız Şahiner,” Dursune teyzeyi şifahen tanırım. Rahatsızlığından haberim olmadı. Gazetede gördüğüm haber üzerine Başkan yardımcımız Sakine hanımdan rica ettim. Kendisi Dursune teyze için ne gerekiyorsa yapacak.”dedi.Belediye Başkan Yardımcımız Sakine Sarıyüce, Dursune teyze ve kızlarını ziyaret ederek ihtiyaçlarının giderilmesi üzerine girişimde bulundu. Dursune teyze ve ailesinin ihtiyaçlarının karşılanacağını belirten Sarıyüce” Başkanım, ihtiyaç sahibi hemşerilerimiz için oldukça hassas. Evde karantina altında olmasına rağmen Sungurlulu vatandaşlarımızın yardımına koşmaya devam ediyor. İnşallah bu özveri ve duyarlılığının karşılığını yapılan dualar ile alacaktır. Dursune teyzenin durumundan haberdar olur olmaz bizimle iletişime geçerek yapılması gerekenleri söyledi. Teyzemizin yanındayız, ne gerekiyorsa yapacağız. İnşallah şifa Allah’tan, rabbim şifasını versin.” dedi.

Hizmet Aşkına Hastalık Mani Olmuyor

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, dün akşam saatlerinde Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurmuş ve Sungurlulu hemşerilerimizden dua istemişti. Göreve geldiği ilk günden bugüne her şart ve koşulda hizmet vermeyi kendine düstur edinen Başkanımız Şahiner, hastalığını unutarak yine vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam ediyor.Bahçelievler Mahallesi’nde ikamet eden hemşerimiz Fadime Agagündüz,sosyal medya aracılığıyla Başkanımız Şahiner’e ulaşarak , doğuştan zihinsel engelli olan oğlu için tekerlekli sandalye yardımı talebinde bulundu. Fadime Ana’nın talebini geri çevirmeyen Başkanımız, Belediye Başkan Yardımcımız Sakine Sarıyüce’ye talimat vererek tekerlekli sandalyenin ulaşımını sağladı. Başkanımıza duacı olduğunu belirten Fadime Ana” Allah başkanımıza sağlık sıhhat versin. Allah kendisinden razı olsun. Bir mesajımızla bugün sandalye bize geldi. Kendisine ne kadar teşekkür etsem azdır. Rabbim yar ve yardımcısı olsun inşallah”dedi.

Tedbiri Elden Bırakmıyoruz

Belediye Başkanlığımıza ait sosyal tesislerimizde dezenfektan çalışmalarımız aralıksız devam ediyor.Belediye Başkanlığımız bünyesinde hizmet veren kafeteryalarımızda, korona virüs tedbirleri kapsamında düzenli periyodlarla ilaçlama ve dezenfektan çalışmalarımıza devam ediyoruz. Sungurlu Belediyesi olarak göstermiş olduğumuz hassasiyeti vatandaşlarımızın da aynı şekilde göstermesini rica eder, kendimizi ve sevdiklerimizi korumak adına maske+mesafe+temizlik kurallarına dikkat etmeleri gerektiğini önemle hatırlatırız.

Işık ve Çam’dan Başkan Şahiner’e Ziyaret

Çorum Asker Alma Bölge Başkanı ve Garnizon Komutanı Ferhan Işık ve Sungurlu İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’e nezaket ziyaretinde bulundu.İYİ Parti İl Genel Meclis üyesi Ercan Şahin’inde katıldığı ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Başkanımız Abdulkadir Şahiner, konuklarına nazik ziyaretleri için teşekkür etti.Ziyaret karşılıklı hediye takdimiyle son buldu.