Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Haberler

BELEDİYE PERSONELİ PİKNİKTE STRES ATTI

Sungurlu Belediyesi’nde görevli personeller, Akçalı Mesire alanında düzenlenen piknikte bir araya geldi. Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in ev sahipliğinde düzenlenen pikniğe aileleriyle birlikte katılan belediye personelleri gönüllerince zaman geçirerek yorgunluk attı.

İlçenin dört bir yanında tam kadro sahada Sungurlulara hizmet veren Sungurlu Belediyesi personelleri Akçalı Mesire alanında düzenlenen pikniğe katıldı.

Mesai arkadaşlarını piknik organizasyonunda yalnız bırakmayan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, personellerin çocuklarıyla birlikte oyun oynadı. Çeşitli ikramların yapıldığı pikniğe katılan personellere teşekkür eden Başkan Şahiner mesai arkadaşlarıyla halay çekti.

Pikniğe katılan mesai arkadaşlarına hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Başkan Şahiner, “Ailelerinizle birlikte keyifli bir gün geçirmeniz en büyük dileğimiz. Organizasyonumuza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. Cenab-ı Allah birliğimizi daim etsin. Çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Organizasyonda, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Başkan yardımcıları Bahri Sezen, Mükremin Dağaşan ve Sakine Sarıyüce tarafından emekli olan personele ve birim müdürlerine teşekkür belgesi verildi.

Çekilişlerin yapıldığı organizasyonda belediye personeline çeşitli hediyeler verilirken, ayrıca kaplıca tatiline gidecek 5 kişi için çekiliş yapıldı.

Piknik organizasyonuna Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Belediye Başkan yardımcıları Bahri Sezen, Mükremin Dağaşan, Sakine Sarıyüce, İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, Belediye Meclis Üyeleri, Oda Başkanları, geçmiş dönem Meclis Üyeleri ve çok sayıda personel ve ailesi katıldı.

SUNGURLU’DA YAYA ÖNCELİĞİ FARKINDALIK PROGRAMI DÜZENLENDİ

Sungurlu’da İçişleri Bakanlığı tarafından, ülke genelinde trafikte yaya önceliğine dikkati çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak için “Yayalara öncelik duruşu, hayata saygı duruşu” sloganıyla farkındalık kampanyası yapıldı.

Sungurlu Kaymakamlığı önünde yapılan uygulama da yaya yolunda araçlar durdurularak, öğrenciler ellerinde ki Türk Bayrakları ve pankartlar ile birlikte protokol mensupları ile birlikte karşıdan karşıya geçti.

Programa ilçe protokolü ile birlikte Belediye Başkan Yardımcımız Mükremin Dağaşan katılım sağladı.

İtfaiye Personeline Pastalı Kutlama

25 Eylül – 01 Ekim tarihleri arasında kutlanan itfaiye haftası nedeniyle Belediye Başkan Yardımcımız Mükremin Dağaşan ve yine Belediye Başkan Yardımcımız Bahri Sezen ile birlikte Belediye İş Sendikası Çorum İl Başkanı Mustafa Şen ayrı ayrı pasta keserek itfaiye personelimizin haftasını kutladı.

Başkan Şahiner’in İtfaiye Haftası Mesajı

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, 25 Eylül-1 Ekim “İtfaiye Haftası” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkanımız Şahiner mesajında: “Geçmişi yüzyıllara dayanan ve bugün 308. Yıl dönümünü kutladığımız itfaiye teşkilatımızın çalışmalarında büyük bir özveri ve fedakârlıklarla vatandaşlarımızın ve diğer canlıların yardımına koşan itfaiye personeline teşekkür ediyor, bu anlamlı haftalarını kutluyorum.

İtfaiye ve itfaiyecilik, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslek olup beraberinde büyük sorumlulukları da getirmektedir. Her türlü felaket ve acil durumlarda kendi hayatlarını tehlikeye atarak, ailelerini geride bırakan, zor şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışmaktadırlar. Sungurlu Belediyesi olarak, 7/24 Sungurlu’muza hizmet ediyoruz. Bugün, modern teçhizat ve personeli ile sadece yangınlarda değil, sel ve depremler gibi tüm doğal afetlerde de halkımızın can ve mal güvenliği için 24 saat canla başla çalışan İtfaiye teşkilatımız, kutsal bir vazife ifa etmektedir.Zor ve tehlikeli şartlarda mesai kavramı gözetmeksizin çalışan itfaiye personelimiz başta olmak üzere bütün İtfaiye çalışanlarının İtfaiye Haftası’nı kutlar, çalışmalarında kolaylıklar dilerim.”dedi

“Hitit Kadeş Operası” Yapacaklar

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner ,Vakıf 19 Başkanı Alper Bilan ve misafirleri ile kahvaltıda buluştu.

“Hitit Kadeş Operasını” hayata geçirmek için çalışmalara başlayan Bilkent Üniversitesi öğretim görevlisi Filolog Dr N.İlgi Gerçek, Besteci Turgay Erdener, Opera Sanatçısı Selva Erdener ve Oyun Yazarı Şirin Akdemir, Hititlerin başkenti Hattuşa’da incelemelerde bulunmak için bölgeye geldi . Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner ve Belediye Başkan Yardımcımız Sakine Sariyüce , Vakıf 19 Başkanı Alper Bilan ve Ankara’dan bölgemize gelen grubu mesire kafe de kahvaltıda misafir etti.

Başkan Şahiner, Yol Çalışmasını Bizzat Takip Etti

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’in talimatlarıyla Hacettepe Mahallesi Şehit Akif Kapaklı caddesinde geçtiğimiz günlerde başlatılan yol çalışmasında sona gelindi.

Alt zemin ve kaldırım çalışmasının bitmesiyle bugün itibariyle yola beton dökümüne başlandı. Yol yapım makinasına bizzat çıkarak beton döken Başkanımız Şahiner, çalışmaların hızlanması için personele talimat verdi. Çalışmaları yakından takip eden ve destekleri için Çorum Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın’a teşekkür eden Başkanımız Şahiner, “ Mahallemizin uzun zamandır bu yolu beklediğini biliyoruz. Şartlar ve imkânlar doğrultusunda çalışmaları ancak başlattık. İnşallah mahalle sakinlerimiz özlemini çektiği yola kavuşuyor. En hızlı şekilde çalışmaların tamamlanması için arkadaşlarımla görüştüm. Asfalt makinası ve personel göndererek çalışmamıza destek olan Sayın Çorum Belediye Başkanımız Halil İbrahim Aşgın’a ve ekibine teşekkür ederim.Mahallemize hayırlı olsun. “ ifadelerini kullandı.

Yeni yapılan yoldan memnuniyet duyduklarını ifade eden mahalleli, çalışmaları takip eden başkanımız Şahiner’in yanına gelerek teşekkürlerini belirttiler.

HEDEF BAL LİGİ

Belediyespor futbol takımı antrenörü Serhat Gökşen ve futbolcular bugün belediye başkanımız Abdulkadir Şahiner’i ve kulüp başkanı Bahri Sezen’i makamında ziyaret etti.

Belediyespor Futbol takımımız 1. Amatör Liginde geçen yılı namağlup tamamlayarak sezona damga vurmuşlardı. Yeni sezona dinamik ve heyecanlı başladıklarının altını çizen Antrenör Serhat Gökşen” Bu yıl hedefimiz inşallah bal ligi. Sporcularımız bu konuda çok heyecanlı ve hevesli. Bu doğrultuda çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Takımımızı yeni transferlerimiz ile daha güçlü bir yapıya kavuşturduk. İnancımız odur ki bu sene bal ligi bileti bizim. Sayın başkanlarıma vermiş oldukları destekler için teşekkür ziyaretinde bulunmak istedik. Motive olmuş bir şekilde dönüyoruz. “ dedi

Başkanımız Şahiner ‘de yeni sezonda sporculara başarılar dilerken” Bizleri almış olduğunuz başarılar ile her zaman memnun ve mutlu ettiniz. Bundan sonrada başarılarınızın devam edeceğine şüphe duymuyorum. Siz emeklerinizin karşılığını illa alırsınız. Bizde bu noktada üzerimize ne düşüyorsa her zamanki gibi yapmaya hazırız.” dedi.

19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun

Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere,Aziz vatanımız uğruna canı pahasına mücadele etmiş ve bu yolda şehit olmayı göze almış kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü Kutlu Olsun…🇹🇷

Abdulkadir Şahiner

Belediye Başkanı

Başkan Şahiner’den çiçekli kutlama

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, öğretmenlere çiçek göndererek 2022/2023 yeni eğitim-öğretim yılını kutladı.

Toplumların huzurlu, güvenli, maddi ve manevi refah seviyesine ulaşması ile aydın ve medeni bir gelecek içinde yaşaması için çocuklarımızın, gençlerimizin eğitimi, bilgiyi, başarıyı yakalamaları milli ve manevi değerlerle donatılmaları gereklidir. Bunun da eğitim ve öğretimle olacağı açıktır diyen Başkan Şahiner, ” Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir sözüyle yani eğitim-öğretim yılınızı kutlamak isterim.. “Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan (bilim, kültür) ordusudur.”

Siz bu değerli ordunun bir neferi olarak geleceğimizin teminatı evlatlarımıza aktarmış olduğunuz değerlerimizle çok kıymetlisiniz. Hakkınız ödenmez. Kutsal vazifeniz ışığında yeni eğitim öğretim yılınızda başarılar diler, her bir fidanımıza ayrıca vermiş olduğunuz tüm emekler için şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ederim.” dedi.

Şehidimizi Son Yolculuğuna Uğurladık

Memleketimizin kahraman Mehmetçiği Şehit Uzman Çavuş Ramazan Uçakçı’ya son görevimizi yerine getirdik. Cenaze törenine ilçe protokolü ile birlikte Belediye Başkan Vekilimiz Bahri Sezen, İYİ Parti İlçe Başkanı Av. Hakan Tekercioğlu, İYİ Parti İl Genel Meclis Üyesi Ercan Şahin, Belediye Başkan Yardımcımız Mükremin Dağaşan, Sakine Sariyüce ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’in talimatıyla şehidimize son görevimizi hakkıyla yerine getirmek için Sungurlu Belediyesi olarak tüm imkanlarımız ile ailemizin yanında olduk. Yüce Mevla tüm şehitlerimize rahmet eylesin.