Kategori: Haberler

Belediyede Bayramlaşma Programı

Belediyede Ramazan Bayramı bayramlaşma programı yapıldı. Bayramlaşma programına İYİ Parti Fazlı Koçak,İYİ Parti 27.dönem seçimleri milletvekili adayı Abdullah Karaman,İş adamı Nazım Pekmezci,Belediye Meclis Üyeleri,İl genel meclis üyesi ,Belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, vatandaşlarla bayramlaşıp sohbet etti. Yoğun bir katılımla gerçekleşen programda konuşan Başkan Şahiner, katılan herkese teşekkür ederek,her bayramın böyle birlik ve beraberlik içerisinde geçmesini,mutlulukların paylaşıldıkça arttığını her günümüzün bayram tadında geçmesini temenni ettiğini belirtti.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Asırlık Bayramlaşma Geleneği

Başkan Şahiner,Geleneksel Bayramlaşma Programına Katıldı

İlçemizde 100 yılı aşkın süredir gerçekleştirilen bayramlaşma programı bu yılda Mahmut Atalay Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi. Sungurlulu’lar, her Bayramda olduğu gibi bu yıl da geleneksel bayramlaşma töreninde bir araya geldi.
Kalabalık bir heyetle programa katılan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,birlik beraberlik içinde daha nice bayramlar temennisinde bulanarak Sungurlulu’ların bayramını kutladı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Sungurlu’da, yoksul ve evlerine yetişemeyen vatandaşlar, ilk iftarlarını belediyenin kurduğu iftar çadırında açtı.

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayının ilk iftarı bugün yapıldı. Sungurlulular, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan ayının ilk iftarını, Sungurlu Belediyesinin Ramazan ayı dolayısıyla Atatürk Meydanı’nda kurduğu iftar çadırında açtı.
Sungurlu Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz da iftar çadırı alanına gelerek ezanı bekleyen vatandaşlarla bir süre sohbet etti. Ezan saatine kadar vatandaşlarla sohbet edip onları selamlayan Yılmaz, daha sonra yemek dağıtımında bulundu.
Ramazan ayının ilk iftarını açan vatandaşlar, rahmet ve bereket ayı olan Ramazan’ın tüm Müslüman alemine hayırlı olması temennisinde bulundu.

Başkan Şahiner’den, Berat Kandili Kutlama Mesajı

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Berat Kandili dolayısıyla yayınladığı mesajında merhametin, iyiliğin, umut ve huzurun gecesi, On Bir Ayın Sultanı Ramazan-ı Şerifin müjdecisi Berat Kandilinizi tebrik ediyorum dedi.
Başkan Şahiner mesajında,” Gönüllerin merhamet dolduğu, insanların sabırlı, sevgi ve saygının hakim olduğu Ramazan ayının habercisi olan Berat Kandilini idrak etmenin manevi iklimini yaşıyoruz. Ruhen müminlere ağır gelen her türlü sıkıntıdan ve insana yakışmayan her türlü kötülükten kurtuluşa vesile olacak olan Mübarek Berat Kandilini idrak edeceğiz. Af ve şükür vesilesi olan kandiller, müminler için de manevi bir arınmanın yanında, hayat muhasebesi yapma fırsatı sunan gecelerdir. Berat Kandili de bu önemli gecelerden bir tanesidir. Bu gece, birey olarak her türlü olumsuzluklardan arınmak için yüce Mevlamızdan beratımızı isteyelim. Sorumluluklarımızı yeniden hatırlayalım ve bizi biz yapan milli ve manevi değerlerimizle birlikte on bir ayın sultanı Ramazan ayını hep birlikte idrak edelim. İşte bu manevi atmosferde idrak edeceğimiz on bir ayın sultanı Ramazan ayının müjdecisi olan Berat kandilinde, gönül huzuru ile kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesini temenni ediyorum. Mübarek Berat kandilinin kutlu olmasını diler, milletimizin, memleketimizin ve tüm Türk İslam aleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ederim” dedi.

Hollanda’dan Sungurlu’ya akülü sandalye yardımı

 

Hollanda’nın Veendam ve Hoogezand bölgesinde faaliyet gösteren, Çok Kültürlü Kadınlar Derneği (Multiculturele Vrouwen Groep), sponsorlarından ve gurbetçilerden topladıkları paralarla Sungurlulu ihtiyaç sahibi Merve Karaman’a akülü sandalye hediye edildi.
Dernek Başkanı Tülin Yılmaz, Belediye Başkanı Sayın Abdulkadir Şahiner’e ulaşarak, sponsorlarından ve gurbetçilerden topladıkları paralarla aldıkları akülü tekerlekli sandalyeyi ihtiyaç sahibine ulaştırmalarını istedi.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, “Gönül köprüleri kurmak, böyle güzel işlere vesile olmak bizleri çok mutlu ediyor. Bu yardımlarından dolayı dernek yöneticilerine ve değerli gurbetçilerimize çok teşekkür ederim” dedi.
Dernek Başkanı Tülin Yılmaz ise yaptığı açıklama’da, “Bu yardımın yerine ulaşmasında bizlere yardımcı olan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e ve Sungurlu Belediyesi yetkililerine ayrıca teşekkür ederiz” dedi.

 Balkan Türkleri’nden Başkan Şahiner’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Balkan Türkleri (Muhacirleri) Derneği Başkanı, yöneticileri ve dernek üyeleri Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Sungurlu Balkan Türkleri (Muhacileri) Derneği Başkanı Aydın Bahtiyar, Dernek yöneticileri ve üyeleri Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.
Ziyarette Dernek Başkanı Aydın Bahtiyar, belediyenin 5 yıllık hizmet sürecinde her alanda eksiklikleri giderdiğini, özellikle sivil toplum kuruluşları ile ayrı gayrı olmadan iletişim halinde bir dizi hizmetin altına imza attığını belirtti.
Dernek olarak her zaman Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in yanlarında olduklarını ifade eden Bahtiyar, yeni dönemde belediyenin hız kesmeden projelerini hayata geçirmeye devam edeceğine inandığını belirterek yeni dönemin verimli ve dolu dolu geçmesi dileklerinde bulundu.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Şahiner’de Sungurlu Balkan Türkleri (Muhacirleri) Derneği Başkanı, yöneticileri ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Ve Şahiner Mazbatasını aldı

31 Mart yerel seçimlerine İYİ Parti’den Belediye Başkan adayı olan mevcut Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner 10 gün sonra mazbatasına kavuştu.

31 Mart seçimlerinde 8 bin 516 oy alarak en yakın takipçisi Ak Parti Belediye Başkan adayı İlyas Özkan’a 260 fark atan Başkan Şahiner, kesin olmayan sonuçlara göre Belediye başkanlığını kazanmıştı. Ak Parti ve MHP İlçe Başkanlığı, seçimlerde geçersiz oyların yeniden sayılmasına itiraz etmiş, 807 olan geçersiz oylar tekrar sayılarak Başkan Şahiner oyunu 8 artırarak arada ki farkı 264’e çıkarmıştı.

Ak Parti ve MHP daha sonra, önce ilçe seçim kuruluna, daha sonra il seçim kuruluna, son olarak da YSK’ya başvurarak tüm oyların yeniden sayılmasını istemiş, 3 kurumdan da ret cevabı gelmesiyle mazbatasını almasının önünde bir mani kalmadı.

 – 10 gün sonra mazbatasına kavuştu

YSK’nın da ret cevabından sonra önünde bir mani kalmayan Başkan Şahiner, 10 gün sonra mazbatasını almak için ilçe seçim kuruluna gitti.

İYİ Parti İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, İlçe Başkanı Fazlı Koçak, İl Genel ve Belediye Meclis üyeleri ve kalabalık bir grup ile birlikte dün ilçe seçim kuruluna giden Başkan Şahiner, mazbatasını Hakim Berna Boyrazoğlu Yelken’den aldı.

– “Ben zorlukları severim”

İlçe seçim kurulundan mazbatayı alan Başkan Şahiner, kalabalık bir grup ile Sungurlu Belediyesine gitti. Burada vatandaşlara hitap eden Başkan Şahiner, “Sizlerin desteğiyle, Cenabı Allah’ın takdiriyle 2. dönemi bize nasip etti. Amacımız, gayemiz her zaman Sungurlu’ya hizmet oldu. Sizlerin bana vermiş olduğu destek ile 31 Mart’ta taçlandırmış olduk. Allah nice hayırlı hizmetleri sizler ile birlikte yapmayı nasip etsin. Biz her zaman şunu istedik. Hakkımızda hayırlısı ise bize nasip et dedik. Benimde kaderim 1. dönemde de meclisi vermediniz, 2. dönemde de meclisi vermediniz. Kadir Şahiner sen biraz daha çalış dediniz herhalde. Ama ben zorlukları severim. O Meclisimiz ile birlikte güzel hizmetler edeceğiz inşallah” dedi.

– “23 Nisan’da 10 dakikalığına koltuğumu vereceğim”

31 Mart’ı geride bıraktık itiraz süreçlerini başlattılar diyen Şahiner, “Önce ilçe seçim kuruluna başvurdular geçersiz oyları saydırdılar. 8 oyumuz daha arttı. Daha sonra oyların tamamının sayılması için il seçim kuruluna, son olarak ta YSK’ya başvurdular. Hepsinden ret cevabı aldılar. Ama söz verdim. Kendisi de kabul ederse 23 Nisan’da 10 dakikalığına  koltuğumu ona bırakacağım, hevesini bari alsın. Birlik olalım istedim. Seçimler geçer, germeyelim ortamı dedim ve biz bunu savunduk. Ve Cenabı Allah’ın takdiri, sizlerin desteğiyle seçimi tekrar kazandık. İnşallah Sungurlu’ya sizler ile birlikte daha çok hizmetimiz olacak. Ama şunu da unutmayın Sungurlu’yu parçalamaya, bölmeye, Sungurlu’da fitne ve fesat çıkartmaya, Sungurlu’nun hakkını yemeye ne gücü yeter, ne de cesareti yeter. Belediye dün de sizindi, bugünde sizin. Ekibimle birlikte sizlere 24 saat hizmet etmeye hazırım” ifadelerini kullandı.

Şahiner yeni dönemin ilk nikahını kıydı

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

31 Mart Yerel Seçimleri’nden zaferle çıkan Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, başkanlık görevindeki yeni dönemin ilk nikahını kıydı.
Mazbata töreninin ardından tebrikleri kabul eden Başkan Şahiner, yeni dönemin ilk nikahını Aslıhan & Yusuf Kaçay çiftine kıydı. Çifte mutluluklar dileyen Başkan Şahiner, “Çiftimiz bizden nikahlarını kıymamızı rica ettiler, mutlu oldum. Bizim için aile kavramı çok önemlidir. Bu nedenle çiftimizin de bu bilinçle hayatlarını idame ettireceklerini düşünüyorum. Evde genelde kadının sözü geçer o yüzden evlilik cüzdanını kızımıza verdik” dedi.

 Başkan Şahiner, tebrikleri kabul etmeyi sürdürüyor

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, vatandaşlardan gelen hayırlı olsun tebriklerini kabul etmeyi sürdürüyor.
31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Mahalli İdareler Seçiminde Sungurlu Belediye Başkanlığına tekrar seçilen ve 10 Nisan 2019 Çarşamba günü aldığı mazbata ile görevini sürdüren Başkan Şahiner´e, vatandaşların yanı sıra sivil toplum teşkilatlarının başkan ve yöneticileri tebriklerini sürdürüyor.
Şahiner, makamında kabul ettiği vatandaşların sıcak ilgisi ile karşılaşıyor. Kendisini ziyaret eden her yaş grubundaki vatandaşlarla kısa sohbetlerde yapan Şahiner; “24 saat halkımızın hizmetindeyim. Ben ve ekibim Sungurlu’yu daha güzel yapmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz“ ifadelerini kullandı.

Şahiner’den,Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü mesajı

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluş yıldönümü nedeniyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Şahiner mesajında”Demokrasinin yaşaması, huzur ve güvenliğin sağlanmasıyla mümkündür. Gücünü halktan ve kanunlardan alan Türk Polisi, görevini her zaman fedakarca yapmış, gerektiğinde canını vermiştir. Bundan dolayı da toplumumuzun güven ve takdirini kazanmıştır.
Milletin bölünmez bütünlüğünü, halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak, huzur ve asayişi temin etmek, suç işlenmesini önlemek, suçluları adalete teslim etmek gibi önemli görevleri başarıyla yerine getiren Polis Teşkilatımıza müteşekkiriz. Kolluk güçlerimiz zayıflarsa bütün kesimler zarar görür. Yaşadığımız çevrede asayiş ve huzur yoksa hiçbir şeyin anlamı yoktur. Birlik ve dirliğimiz ancak polisimizin yanında ve yardımcı olmakla mümkündür.
Gecesini gündüzüne katarak 24 saat toplumumuzun huzur ve güveni için çalışan ve adeta sabır, vefa, feda ve metanet mesleğine sahip polislerimize, halkımız da her zaman destek olmuş, onlara minnettar kalmıştır. Yürütülen kamu hizmetleri içinde en zor, en streslisi olan bu meslekte sadece polisimizin değil, ailelerinin de fedakarlık yaptığı bir gerçektir.
Bu vesile ile ürk Polis Teşkilatımızın 174. kuruluş yıl dönümünü bir kez daha tebrik ediyor; görevini yerine getirirken şehit olan polislerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize ve emekli polislerimize şükranlarımı sunuyor, görevleri başındaki tüm emniyet mensuplarına da sağlık ve başarılar diliyorum “ifadelerine yer verdi.