Kategori: Haberler

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,”18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 104.yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü” nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Şahiner mesajında;” 18 Mart 1915’in, milletin tarihinde bir askeri ve siyasi başarı olmaktan öte inanç, azim ve yiğitlikle örülmüş bir destanın tarihi olduğunu belirten Başkan Okumuş, “Bu tarih, gerek taarruz gerekse savunma savaşlarının başarılarıyla dolup taşan Türk kahramanlık tarihinin en gurur verici ve en parlak sayfalarından biridir. Türküyle, Kürt’üyle, Laz’ıyla, Çerkez’iyle, etnik kökeni, mezhebi ne olursa olsun vatan toprakları için savaşmış ve bugün Çanakkale’de omuz omuza yatan şehitlerimiz, Türk milletinin sarsılmaz birlik ve beraberliğinin de en güçlü nişanesidir. Çanakkale; Bu destanı yazan kahraman milletimizin savaşta dahi insanlığını unutmadığını tüm dünya milletlerine gösterdiği bir yerdir.
İnsana saygı duymanın, vicdan sahibi olmanın zaman ve yer koşuluna bağlı olmadığını, kahraman Türk ordusu tüm dünyaya Çanakkale’den göstermiştir. Yaralı düşmanı hastaneye sırtında götüren, vurduğu düşman gemisinden denize düşen askerlerin kurtulabilmesi için top ateşini kesen Mehmetçik, yalnız Gelibolu’da değil tüm dünya uluslarının gönlünde de abideleşmiştir. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bizlere emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonrakilere devretmektir. Aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet; minnet ve şükranla anıyorum.”diye konuştu.

KÜLTÜR GEZİLERİ BAŞLIYOR

Sungurlu Belediyesi olarak başlatmış olduğumuz “Kültür Gezileri ” 2019 kayıtları başladı.
Sungurlu belediyesi tarafından 2019 yılında belirlenen gezi yerleri şu şekilde;Peygamberler Diyarı Şanlı Urfa, Bir Destanıldığı Şehir Çanakkale,Mevlana’nın şehri Konya ve Peri bacalarıyla ünlü Nevşehir..
Şanlıurfa,Çanakkale , Konya ve Nevşehir gezilerine katılmak isteyen vatandaşlarımızın, Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.
#SungurluGeziyor

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Programı

Sungurlu Belediyesi Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara özel program düzenliyor.
Ulu Cami arkası eski hamam yanında bulunan ”Kına Sarayı”nda gerçekleşecek etkinlikte, kadınlar gönüllerince eğlenecek.
9 Mart cumartesi günü saat 13:00 ‘da başlayacak olan program sanatçı Nergiz Ay’ın seslendireceği şarkılar eşliğinde gerçekleşecek.
Kadınların daha çok sosyalleşmeleri ve kültürel zenginliklerini artırmaları için onlara özel hizmetler sunduklarını kaydeden Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, kadınlara gereken önemin ve değerin yalnızca 8 Mart tarihiyle sınırlandırılmaması gerektiğini vurguladı. Şahiner, “Kültürümüzde kadınlarımızın yeri her zaman çok önemlidir. Kadınlarımız 365 günün sadece 1 günü değil her zaman hatırlanmalıdır. Başta annelerimiz olmak üzere tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum” dedi.

Başkan Şahiner’den Yeşilay Haftası Kutlama Mesajı

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Yeşilay Haftası sebebiyle bir mesaj yayımladı. Sigara, alkol ve uyuşturucu maddelerinin insan ruh ve beden sağlığı üzerinde yaptığı tahribatın herkesçe bilindiğini belirten Başkan Şahiner , “Çocuklarımızın, gençlerimizin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi, ancak onlara vereceğimiz doğru sağlık bilinciyle mümkün olacaktır” dedi.

Başkan Şahiner mesajına şu şekilde devam etti:  “Günümüzde madde bağımlılığı tüm dünyada ortak bir sorun haline gelmiştir. Bireylerin, özellikle de çocuk ve gençlerimizin, kötü alışkanlıklardan uzak durması, sağlıklı ve mutlu bir toplum oluşturmak için oldukça önemlidir. Çünkü sağlıksız nesil ve toplumların, hiçbir alanda başarılı olmaları mümkün değildir. İnsanların uzun ömürlü olmaları fiziken ve ruhen sağlıklı olmalarına bağlıdır.

Alkol, sigara ve uyuşturucu gibi zararlı alışkanlıklar aile bağlarımızı zayıflatmakta, sevgiyi yok etmekte, manevi değerlerimizden insanları uzaklaştırmaktadır. Zararları açıkça bilinmesine rağmen yapılan araştırmalar tüm dünyada zararlı madde kullanan insanların sayısının her geçen gün arttığını göstermektedir. Ayrıca toplumda yıkıcı etkileri olan bu zararlı alışkanlıklar ülke ekonomisinde büyük kayıplara neden olmaktadır.

Bilinçli ve sağlıklı bir nesil oluşturma yolunda, çocuklar ve gençlerimiz başta olmak üzere, toplumumuzdaki tüm bireylerimizin bu zararlı maddelere ulaşmasını önlemek, tüm toplumun görevidir. Sigara, alkol ve uyuşturucu kullanan kişinin; kendisine, ailesine ve çevresine zarar verdiğini, el birliğiyle, önce çocuklardan başlayarak, gençlere ve toplumun tüm kesimlerine anlatmak da tüm bireylerin ortak sorumluğudur.

Yeşilay Haftası vesilesiyle, Türkiye Yeşilay Cemiyeti başta olmak üzere madde bağımlılığıyla mücadele için elini taşın altına koyan herkese teşekkür ediyor, sizlerle birlikte geleceğimizi, geleceğimizin teminatı gençlerimizi madde bağımlılığından uzak tutabilmeyi temenni ediyorum.” dedi.”

 

Başkan Şahiner,Muhtar Adaylarıyla Bir Araya Geldi

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, mesire kafe de muhtar adaylarıyla kahvaltıda buluştu.
Başkan Şahiner, yaklaşan yerel seçim öncesin de muhtar adaylarıyla bir araya gelerek,hoşgörü ortamında,birlik beraberlik içerisinde bir seçim mesajı verdi. Muhtar adaylarının yoğun katılımıyla gerçekleşen kahvaltıda seçimin kardeşlik, barış ve huzur içerisinde geçmesi için ellerinden geleni yaptıklarını ifade eden Başkan Şahiner,”31 Mart Mahalli İdareler seçiminin şahsınıza, şahsıma ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Rabbim herkes için hayırlı olanı nasip etsin. Bazı arkadaşlarımız seçimlere ilk kez katılırken, hanım arkadaşlarımızda bu yarışın içerisinde. Bu Sungurlumuzun ayrıcalığını, güzelliğinin göstergesidir. İnşallah bu seçimi de birlik ve beraberliğimiz koruyarak geçiririz. Allah(c.c) fitne, fesat ve nifak tohumlarına fırsat vermesin. Bende belediye başkanlığına yine adayım. Allah izin verirse bir beş yıla daha talibiz. Kimseyi ayırt etmeden, A parti, B parti demeden bu zamana kadar gayretle çalıştık. Sizlerden ricam dedikodulara kulak asmayın. Belediye başkanı şunun yanında bunun yanında diyorlarmış. Ben hepinizin yanındayım. Birbirimizi kırmadan, birbirimizin aleyhinde sözler söylemeden, Sungurlu ve mahalleniz için yapacaklarımızı güzellikle anlatarak, hoşgörü ortamında bir seçim geçirelim. Seçim bitince yine yüz yüze bakacak olan bizleriz. 24 saat kapım ve telefonum hepinize açıktır. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Katılımınız içinde çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Şahiner ,Personeliyle Kahvaltıda Buluştu

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,belediye şirketi bünyesinde çalışan işçilerle kahvaltıda buluştu.
Göreve geldikleri 2014 yerel seçimlerinden bugüne çok başarılı işlere birlikte imza attıklarını ifade eden Başkan Şahiner,”Dolu dolu bir 5 yıl geçirdik. Gecemiz gündüzümüz olmadı. Sungurlu için dedik yola çıktık ve bugün çok güzel bir noktadayız. Hepsi sizlerin özverisi,çabası ve çalışmalarıyla gerçekleşti. Emekleriniz göz ardı edilemeyecek kadar çok. Alnınız teriyle,kazancınızı sonuna kadar hak ediyorsunuz. Biz kocaman bir aileyiz. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim etsin”diye konuştu.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Şahiner Elleriyle Futbolculara Baklava İkram Etti

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Kulüp Başkanı Bahri Sezen ile birlikte hafta sonu oynayacağı Kastamonu ÖİKHS hazırlıklarını sürdüren Sungurlu Belediyespor antrenmanı izledi.
Başkan Şahiner antrenman sonrası futbolculara, kendi eliyle baklava ikram etti. Başkan Abdulkadir Şahiner, “Futbolcularımıza başarı dileğinde bulunmak, onlara moral vermek için idman programına geldik. Sizlerden beklentimiz başarılı sonuçlar elde etmeniz olacaktır. Sungurlu Belediyespor’a yakışır bir mücadele etmeniz olacaktır. Yönetim olarak takımımıza ve teknik heyetimize canı gönülden inanıyoruz. Sizleri asla yalnız bırakmayacağız. Dışarıdan ve çevreden gelebilecek her türlü olumsuzluğa göğüs gereceğiz ve dik duracağız. İnşallah hep birlikte başarıya ulaşacağız” şeklinde konuştu.

Başkan Yurdakul’dan, Başkan Şahiner’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Başkan Yurdakul’dan, Başkan Şahiner’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Belediye- İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Belediye- İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mehmet Şen , Belediye- İş Sendikası Çorum Şube Başkan Yardımcısı Dursun Kanmış ve Sendika Avukatı Hasan Alparslan Bıyıklıoğlu,Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Hizmetle geçen 5 yılın ardından yeniden Belediye Başkanlığına aday olan Başkan Abdulkadir Şahiner’e hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Yurdakul, başarılarının aratarak devam etmesi temennisinde bulundu.
Sungurlu belediyesinde çalışan kadrolu ve sözleşmeli işçilerle de bir araya gelen Başkan Yurdakul, geçtiğimiz günlerde imzalanan “Toplu İş Sözleşmesi”nin herkes için hayırlı olmasını diledi. Sungurlu Belediyesi’nin işçi haklarına karşı gösterdiği hassasiyet ve işyeri barışı konusunda örnek belediyeler arasında olduğunu söyleyen Yurdakul, Başkan Şahiner’e de çalışanlarına verdiği değer ve hakkaniyet için ayrıca teşekkür etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Şahiner, Başkan Yurdakul’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Başkan Şahiner Gazetecileri Ağırladı

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetecilerle bir araya geldi.
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Çorum ve ilçelerinde yayın yapan gazete, televizyon, internet televizyonu ve internet haber sitelerinin temsilcileriyle Mesire Kafede bir araya geldi.
Çorum ve ilçelerinde yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Abdulkadir Şahiner, basın mensuplarının son derece hassas bir görevi yerine getirdiğini, toplumun gören gözü, duyan kulağı olarak görev yaptığını ifade etti.
Toplum sizlerin şahitliği ile bilgileniyor, öğreniyor diyen Başkan Şahiner, “Gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek ve kamu yararına her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve olayların anlık olarak servis edilmesi adına önemli bir görev üstlenmektedirler. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin sorunlarına değinen, gerek yerel gerek ulusal çapta tanıtımını yapan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, özel hayata saygılı bir anlayışla çalışmalarını sürdüren bütün basın mensuplarına başarılarının devamını dilerim” dedi.
Konuşmasının ardından Başkan Şahiner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gazetecilerle birlikte pasta keserek kutladı. Daha sonra gazetecileri makamında ağırlayan Başkan Şahiner, gazetecilere çeşitli hediyeler takdim etti.
Program, Belediye binasında hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Sungurlu Belediyespor Voleybol Alt Yapı Takımlarından 9 Kupa 100 Madalya

Sungurlu Belediyespor Voleybol Alt Yapı Takımlarından 9 Kupa 100 Madalya
Sungurlu Belediyespor Voleybol alt yapı takımı sporcuları, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i makamında ziyaret etti.
Kulüp Başantrenörü Mustafa Özdemir yaptığı açıklamada”Turnuvalarda ve Çorum İl 1.ligi maçlarında 9 Kupa ve 100 madalya kazandık. Kupalarımızı Belediye Başkanımıza hediye ediyoruz. Voleybolda Çorum’un en başarılı kulübüyüz. 1. Ligde bir takımımız var, bölgesel ligde Çorum’u temsil eden tek kulübüz. Alt yapılarda bütün kategoriler de takımımız var. Gençlerimize ve çocuklarımıza voleybol eğitimi veriyoruz. Ve bütün bu başarılarda bize destek olan Sayın Başkanımız Abdulkadir Şahiner ve Kulüp Başkanımız Bahri Sezen’e teşekkür ederiz.” Diye konuştu.
Başarılı sonuçlarla ziyarete gelen sporcularla tek tek ilgilenen Başkan Şahiner ise konuşmasında şunları kaydetti” Sporun gençlerimiz,çocuklarımız ve ilçemiz için öneminin farkındayız. Almış olduğunuz bu başarılı sonuçlar azımsanacak bir başarı değil. Emeklerimizin meyvesini alıyoruz. Hepinize şahsım ve ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Başarılarınızın daim olmasını gönülden diliyorum. Bizde her zaman olduğu gibi yanınızda olmaya devam edeceğiz.”