Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7141830/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2715

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7141830/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/operations.class.php on line 2719

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/u7141830/public_html/wp-content/plugins/revslider/includes/output.class.php on line 3622
Haberler » Sungurlu Belediyesi

Kategori: Haberler

Başkan Şahiner, Şehit Babalarımızın “Babalar Gününü” Kutladı

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, babalar gününde vatan uğruna evlatlarını toprağa veren şehit babalarımızı unutmadı. Belediye Başkan Yardımcımız Sakine Sarıyüce, şehit babalarımızı ziyaret ederek başkanımızın selamlarını iletip, çiçek ve çikolata hediye etti.Şehit babalarımıza selam ve saygılarını ileten bir açıklama yapan Başkanımız Abdulkadir Şahiner,” Vatan uğruna evlatlarını feda eden koca çınarlarımız, şehitlerimizin emaneti saygıdeğer babalarımız. Bizler, evlat hasretinizi telafi edemeyiz belki ama evlatlarınız için ellerinizi öper, kucak dolusu sevgi ve saygımızı sunarız. Yalnız değilsiniz, bizler de sizin evlatlarınız olarak emrinize amadeyiz. Babalar gününüzü en içten dileklerimle kutlar, hürmetlerimi sunarım.” dedi

Başkanımız Şahiner’in,”Babalar Günü” mesajı

Küçük yaşta Babasını ahirete uğurlayan Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner ‘Babalar Günü’ dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Şahiner mesajında,“Baba; sevgidir, fedakârlıktır, umuttur, sabırdır, hasretle beklenendir, evin direğidir.Aile içerisinde sevgi,saygı ve hoşgörü bağlarının kurulmasında büyük rol oynayan babalarımızın tek isteği ve dileği, çocuklar için iyi bir gelecek hazırlayabilmek ve onların geleceklerini güvence altına alabilmektir.Peygamber efendimiz(s.a.v) bir hadis-i şerifinde “Babanın çocuğuna duası, peygamberin ümmetine olan duası gibidir” buyurarak babalarımızın duasını ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir. Kendi mutluluklarından önce ailesinin, çocuklarının mutluluğunu düşünen, milli ve dini değerlerine sahip kültürlü, bilinçli nesiller yetiştirilmesinde büyük sorumluluk ve görevleri olan fedakar ve güç timsali babalarımız en değerli varlıklarımızdır. Bu vesileyle başta; vatanımızın bekası için canlarını feda eden şehitlerimizin babaları olmak üzere, tüm babaların Babalar Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum. Çok küçük yaşta kaybettiğim sevgili Babamı ve ebediyete intikal eden tüm babalarımızı rahmetle yad ediyorum.”dedi

Başkan Şahiner,Öğrencilere Başarılar Diledi

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, 20 Haziran Cumartesi günü Liselere Giriş Sınavı’na (LGS) girecek öğrencilere başarılar diledi.Çocuklarımızın, ülkemizin geleceğinin teminatı olduğunu vurgulayan Başkan Şahiner, “Değerli öğrencilerimiz! Unutmayınız ki sizler ülkemizin geleceğini yönlendireceksiniz. Sizlerin başarısı, ülkemizin gelecekte aydınlığına açılan kapıları olacaktır. Bizler sizlerin geleceğine katkı yapmakla kendimizi sorumlu hissediyoruz. Zira eğitimin telafisi yoktur. Yarınlarımızı emanet edeceğimiz çocuklarımız dünya standartlarında bilgi ve donanıma sahip olmalıdır. Bu noktada yapmış olduğumuz çalışmalarımızla öğrencilerimizin her zaman yanında olmaya devam edeceğiz.Öğrencilerimizden isteğimiz, giriş ve çıkışlarda sosyal mesafeyi korumaları ve maske takmalarıdır. Sağlıklı ve mutlu bir gelecek için her zaman öğrencilerimizin yanında olduğumuzu hatırlatmak ister, tüm öğrencilerimize sınavlarında başarılar dilerim” dedi.

Hayırsever vatandaş tekerlekli sandalye bağışladı.

Belediye Başkanlığımızı sosyal medya üzerinden takip eden İzmirli hayırsever Doğanur Göl hanımefendi Belediye Başkan Yardımcımız Sakine Sarıyüce ile iletişime geçerek tekerlekli sandalye bağışı da bulunmak istediğini söyledi. İhtiyaç sahiplerine ulaştırılan sandalyelerin haberini görünce kendisininde bu iyilik projesine destek olarak daha önce de iki sandelye bağışladığını, bundan sonra aile bireylerinin her biri için tekrardan bağış yapacağını söyledi. Yapılan hizmet için teşekkür eden Göl, bir bağışta daha bulundu. Duyarlılığı ve nezaketi için hayırsever Doğanur Göl hanımefendiye teşekkür eden Başkan Yardımcımız Sarıyüce, sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak üzere teslim aldı.

Ekiplerimiz Su Baskınları ile Mücadele Ediyor

Akşam saatlerinde başlayan ve kuvvetli yağan yağmur sonrası ilçemizde ve özellikle Bahçelievler Mahallesi’nde yoğun yaşanan su baskınları hemşehrilerimizi mağdur etti. Tüm birimlerimiz ile mağduriyet yaşayan vatandaşlarımızın imdadına yetişen Belediye personelimiz geç saatlere kadar çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerin başında bulunan Başkan Yardımcımız Mükremin Dağaşan, çalışmaları yakından takip ederken, vatandaşlarımızın yanında yer alıyor.

Canla Başla Sahadayız

İlçemizde yaşanan kuvvetli yağış sonrası meydana gelen su baskınları ile tüm birim ve ekiplerimizle alarm seviyesine geçerek çalışmalarımızı yürütüyoruz. Yaşanılan su baskınları sebebiyle mağdur olan vatandaşlarımızın evlerine personelimiz tarafından müdahale ediliyor. Sel baskınlarının önüne geçmek amacıyla riskli dere yataklarında önlemler aldık. Belediye Başkan Yardımcımız Mükremin Dağaşan da ekiplerimiz ile sahada bulunarak, oluşan ve oluşabilecek baskınlara karşı çalışmaları yürütüyor.

Başkan Şahiner, Minik Eylül’e İlacını Teslim Etti

Geçtiğimiz günlerde hemşehrimiz Musa Yüceldi, kızı Eylül’ün rahatsızlığı nedeniyle sürekli olarak kullanmak zorunda olduğu muadili olmayan ilacın temini için sosyal medya üzerinden paylaşım yapmıştı. Babanın talebi üzerine ilacı temin eden Sayın Atalay Avşaroğlu, Belediye Başkanımıza ilacı ulaştırarak aileye teslim etmesini rica etmişti. Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, minik Eylül ve babasını bugün makamında ağırlayarak ilacı teslim etti. Eylül’le yakından ilgilenen başkanımız, oyuncak bebek hediye ederek sevindirdi.

Tedbiri Elden Bırakmıyoruz!

Belediye Başkanlığımız bünyesinde hizmet vermekte olan Mesire kafe ve Şehit Üsteğmen Yılmaz Ergişi Parkı normalleşme süreci kapsamında hizmet vermeye başladı.Düzenli periyotlarla ilaçlama ve dezenfekte yapılan kafeteryalarımızda vatandaşlarımız gönül rahatlığıyla vakit geçirirken, zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde stres atıyor. Çalışanlarımız ortak kullanım alanlarında hijyen sağlamak ve korumak için üst seviye performans göstererek, vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli vakit geçirebilmeleri adına çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Tedbiri elden bırakmadan, hijyen kurallarına uygun bir şekilde hizmet veren kafeteryalarımıza tüm Sungurlulu hemşerilerimiz gönül rahatlığıyla vakit geçirmeye gelebilirler.

“İstanbul’un Fethi, dünya tarihinin akışını değiştirdi”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İstanbul’un Fethi’nin 567. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Başkan Şahiner yayımladığı mesajında, İstanbul’un Fethi’nin, dünya tarihinin akışını değiştiren, milletin en muhteşem zaferlerinden biri olduğunu vurguladı. Başkan Şahiner mesajında şunları ifade etti; “İstanbul’un Fethi siyasal, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla dünya tarihinin akışını değiştiren tarihimizin en büyük zaferlerinden birisidir. Bu zafer aynı zamanda Fatih Sultan Mehmet’in hoşgörü ve adalete dayanan yönetim anlayışıyla da tarihe geçmiş bir başarıdır. Bu anlayış ve hoşgörü ile birlikte İstanbul, farklı inanç ve kültürlerin bir arada rahatça yaşadığı bir şehir haline gelmiştir. Bu vesileyle bundan 567 yıl önce, daha 21 yaşında genç bir sultan iken Peygamber Efendimizin müjdesine ve övgüsüne mazhar olan Fatih Sultan Mehmet’i, onun kahraman ordusunu ve bu yaşına rağmen İstanbul’u fethetme aşkıyla yollara düşen Ebu Eyyûb el-Ensarî rahmet ve tazimle yâd ediyoruz.”

Sokaklar mis gibi oldu

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz,sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle boşalan sokak ve caddelerde detaylı temizlik yaptı. Korona virüs tedbirleri kapsamında daha önce birçok kez yapılan yıkama ve dezenfekte çalışmalarımız yanı sıra bugün boş sokak ve caddelerde detaylı temizlik çalışması yapıldı.
Belediye Başkan Yardımcımız Mükremin Dağaşan da çalışma esnasında incelemeler de bulunarak, çalışmayı takip etti.