Kategori: Haberler

Başkan Yurdakul’dan, Başkan Şahiner’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Başkan Yurdakul’dan, Başkan Şahiner’e Hayırlı Olsun Ziyareti

Belediye- İş Sendikası Genel Başkanı Nihat Yurdakul, Belediye- İş Sendikası Çorum Şube Başkanı Mehmet Şen , Belediye- İş Sendikası Çorum Şube Başkan Yardımcısı Dursun Kanmış ve Sendika Avukatı Hasan Alparslan Bıyıklıoğlu,Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Hizmetle geçen 5 yılın ardından yeniden Belediye Başkanlığına aday olan Başkan Abdulkadir Şahiner’e hayırlı olsun dileklerini ileten Başkan Yurdakul, başarılarının aratarak devam etmesi temennisinde bulundu.
Sungurlu belediyesinde çalışan kadrolu ve sözleşmeli işçilerle de bir araya gelen Başkan Yurdakul, geçtiğimiz günlerde imzalanan “Toplu İş Sözleşmesi”nin herkes için hayırlı olmasını diledi. Sungurlu Belediyesi’nin işçi haklarına karşı gösterdiği hassasiyet ve işyeri barışı konusunda örnek belediyeler arasında olduğunu söyleyen Yurdakul, Başkan Şahiner’e de çalışanlarına verdiği değer ve hakkaniyet için ayrıca teşekkür etti.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Başkan Şahiner, Başkan Yurdakul’a çeşitli hediyeler takdim etti.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Başkan Şahiner Gazetecileri Ağırladı

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle gazetecilerle bir araya geldi.
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle Çorum ve ilçelerinde yayın yapan gazete, televizyon, internet televizyonu ve internet haber sitelerinin temsilcileriyle Mesire Kafede bir araya geldi.
Çorum ve ilçelerinde yayın yapan medya kuruluşlarının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Başkan Abdulkadir Şahiner, basın mensuplarının son derece hassas bir görevi yerine getirdiğini, toplumun gören gözü, duyan kulağı olarak görev yaptığını ifade etti.
Toplum sizlerin şahitliği ile bilgileniyor, öğreniyor diyen Başkan Şahiner, “Gazetecilik mesleği, toplumsal bilinci arttırmak, güçlendirmek ve kamu yararına her zaman ön planda tutmak açısından önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ve olayların anlık olarak servis edilmesi adına önemli bir görev üstlenmektedirler. Toplumun gelişimi ve kalkınma süreci de basın çalışanlarının desteği ile daha hızlı olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin sorunlarına değinen, gerek yerel gerek ulusal çapta tanıtımını yapan basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlar, özel hayata saygılı bir anlayışla çalışmalarını sürdüren bütün basın mensuplarına başarılarının devamını dilerim” dedi.
Konuşmasının ardından Başkan Şahiner, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü gazetecilerle birlikte pasta keserek kutladı. Daha sonra gazetecileri makamında ağırlayan Başkan Şahiner, gazetecilere çeşitli hediyeler takdim etti.
Program, Belediye binasında hatıra fotoğrafı çektirilmesiyle sona erdi.

Sungurlu Belediyespor Voleybol Alt Yapı Takımlarından 9 Kupa 100 Madalya

Sungurlu Belediyespor Voleybol Alt Yapı Takımlarından 9 Kupa 100 Madalya
Sungurlu Belediyespor Voleybol alt yapı takımı sporcuları, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i makamında ziyaret etti.
Kulüp Başantrenörü Mustafa Özdemir yaptığı açıklamada”Turnuvalarda ve Çorum İl 1.ligi maçlarında 9 Kupa ve 100 madalya kazandık. Kupalarımızı Belediye Başkanımıza hediye ediyoruz. Voleybolda Çorum’un en başarılı kulübüyüz. 1. Ligde bir takımımız var, bölgesel ligde Çorum’u temsil eden tek kulübüz. Alt yapılarda bütün kategoriler de takımımız var. Gençlerimize ve çocuklarımıza voleybol eğitimi veriyoruz. Ve bütün bu başarılarda bize destek olan Sayın Başkanımız Abdulkadir Şahiner ve Kulüp Başkanımız Bahri Sezen’e teşekkür ederiz.” Diye konuştu.
Başarılı sonuçlarla ziyarete gelen sporcularla tek tek ilgilenen Başkan Şahiner ise konuşmasında şunları kaydetti” Sporun gençlerimiz,çocuklarımız ve ilçemiz için öneminin farkındayız. Almış olduğunuz bu başarılı sonuçlar azımsanacak bir başarı değil. Emeklerimizin meyvesini alıyoruz. Hepinize şahsım ve ilçemiz adına teşekkür ediyorum. Başarılarınızın daim olmasını gönülden diliyorum. Bizde her zaman olduğu gibi yanınızda olmaya devam edeceğiz.”

KAR TEMİZLEME ÇALIŞMALARI TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR…

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

İlçe genelinde etkili olan kar yağışının ardından, vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması ve olağan yaşam şartlarının sekteye uğramaması için Sungurlu Belediyesi bünyesince kar temizleme çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

SUNGURLU BELEDİYESİ 289 BEBEĞE “HOŞGELDİN” DEDİ

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Belediyemizin başlattığı ve Sungurlulu vatandaşlar tarafından beğeni kazanan “Hoş Geldin Bebek” projesi büyüyerek devam ediyor.
Sungurlu Belediyesi Hoşgeldin Bebek Projesi kapsamında gerçekleştirdiği ziyaretler ile evlat sevincini tadan ailelerin mutluluğunu paylaşmaya devam ediyor. Proje kapsamında 2017 yılında 213,2018 yılında 289 bebeğe ulaşılırken, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, büyüyen Sungurlu ailesinin yeni bireylerine ‘Hoşgeldiniz’ dedi.
Sosyal sorumluluk projesi kapsamında hayata geçirilen ve Belediyemiz Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünce yürütülen ‘Hoşgeldin Bebek’ projesi ile Sungurlu Ailesi büyümeye devam ederken, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’in yeni doğan bebekler için hazırlattığı hediyeler ise ailelerine ulaştırılıyor. Yoğun ilgi gören projede, minik hemşerilerimizin ve ailelerinin yanında olunuyor.

Şahiner,Üniversite Öğrencileriyle Kahvaltıda Buluştu

 

Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğretim görevlileri ve öğrencileriyle mesirede kahvaltıda buluştu.

Mesire’de gerçekleştirilen kahvaltı programıyla öğrencilerin sorunlarını ve önerilerini dinleyen Başkan Şahiner,”Sizler bizim geleceğimizsiniz. İlçemize de çok farklı ve yerlerden geldiniz. Bizim misafirimiz sayılırsınız. Sizin burada yaşadığınız veya yaşayabileceğiniz sıkıntıları en aza indirgemek ve ortadan kaldırmak görevimiz. Bu buluşmanın temel amacıda sizleri dinlemek, sorunlarınızı çözmek. Sizi en güzel şeklide İlçemizden uğurlamak bizleri mutlu eder “diye konuştu.

Öğrencilerin taleplerini not alan Başkan Şahiner, gerekli çalışmaların yapılması için talimatlarını verdi. İşaret dili eğitimi alan öğrenciler, kahvaltıda sundukları ufak gösteri ile de beğeni topladı.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Başkan Şahiner’den Yeni Yıl Mesajı

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,yeni yıl dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Mesajında 2019 yılının dünyaya, ülkemize ve Sungurlu’ya  huzur ve barış getirmesini dileyen Başkan Şahiner, “Sungurlumuz  için güzel  projelerin hayata geçtiği 2018 yılının ardından, yeni yılda da hizmetlerimiz aynı heyecan ve azimle devam edecek” dedi.

Şahiner;mesajının devamında“Tüm hemşerilerimizin büyük ümitler beslediği, yeni bir dönemin başlangıcı olan, 2019 yılı herkes için umut dolu ve hayırlı günlere vesile olsun.  Bu yılda yapacağımız tüm hizmetlerde halkımızı daha iyiye, daha doğruya götürmek, onların huzur içerisinde olmalarını sağlamak ve daha fazla çalışmak zorunda olduğumuzun bilincindeyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; 2019 yılının başta ülkemize, tüm insanlığa ve hemşerilerimize huzur getirmesi, başarının sürekli olması, sevginin hiç eksik olmaması, birlik ve beraberlik anlayışımızın daha da pekişmesine neden olmasını dilerim.  Yeni bir yıla girerken sevgi ve barış diliyorum. Tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle tüm dostların yeni yılı kutlu ve her şey gönüllerinizce olsun. “ ifadelerini kullandı.

Biz En Çok Çocukların Belediyesiyiz

 

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Biz En Çok Çocukların Belediyesiyiz

Karagöz-Hacivat Çok Eğlendirdi

Her alanda olduğu gibi sosyal ve kültürel alanda da güzel işlere imza atan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, çocuklarla Karagöz Hacivat’ın buluşmasına vesile oldu. İlginin çok yoğun olduğu gösteri hiçbir çocuğun mağdur olmaması için iki seansa çıkartıldı. Oyunda çocuklara kek ve meyve suyu ikram edildi.
Karagöz-Hacivat kukla gösterisiyle çok eğlenen çocuklar, gösteri sonunda başkan amcalarına teşekkür ettiler.

İstişare toplantıları devam ediyor.

Sungurlulu hanımlarla mesire kafede gerçekleştirdiğimiz kahvaltı programlarımız devam ediyor. Başpınar Mahallesinde ikamet eden hanımlarla kahvaltı programımızda bir araya geldik.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.

Can Dostlarımızı Unutmadık

Kar yağışı ve aşırı soğuk havanın etkisi ile belediye ekipleri, sokak hayvanları için kedi köpek maması, yem, ekmek gibi temel yiyecekler bıraktı.

Sungurlu Belediyesi, geçtiğimiz kış aylarında da aynı şekilde sokak hayvanları için ilçenin birçok noktasında hayvanların rahatlıkla bulacağı kedi köpek maması, yem ve ekmek bırakan Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu yılda aynı yerlere yem bıraktı. “HAYVANLARIN AÇ KALMAMASI İÇİN MÜMKÜN OLDUĞUNCA HASSAS DAVRANIYORUZ” Doğada hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ekiplerin hayvanların beslenmesine yardımcı olduklarını belirten Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediye ekiplerinin itina gösterdiğini söyledi. Hayvanların barınması ve aç kalmaması için belirli noktalara kedi köpek maması, yem, ekmek, hayvan yemi bıraktıklarını belirten Şahiner, “ Sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz. Belediye olarak hayvanları korumayı görev biliyoruz. Kış şartlarında sokak ve yaban hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Bu sebeple ilçemizin çeşitli noktalarında doğaya yem bırakıyoruz.” dedi.

Bu slayt gösterisi için JavaScript gerekir.