Aşure İkramında Bulunduk

Aşure İkramında Bulunduk

Sungurlu Belediyesi Başkanlığımız; Muharrem Ayında aşure dağıtarak, hem Muharrem ayının, hem de birlik, dayanışma ve paylaşma duygularının önemine dikkat çekmektedir.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner,“Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesi, bolluk ve bereketin simgesidir. Aşurenin bu mecazî anlamı toplumumuz için bugün her zamankinden daha fazla önem taşımaktadır. Milletimiz, asırlardır sürdürdüğü gelenekle bugün de; “farklılıkların ahenk içindeki ortak tada katkı sağlamaları”, “birlik” gibi kültürümüzün özünde hep var olan güzellikleri devam ettirme bilinci ile birbirinden farklı tatları aynı kazanda kaynatıp, aşure aşı yapmaya, birlikte yaşamanın sembolünü tadarken muhabbeti paylaşmaya devam etmektedir.”ifadelerine yer verdi.
Dağıtım yerleri olarak belirlenen Ulu Cami, Çarşıbaşı Cami, Ümit Cami, İlhan Sarıaltun Caddesi, Köprübaşı Zabıta Kontrol Noktası, Taş Köprü ve Yeni Sanayide vatandaşa aşure ikram edildi.
Kazanlar dolusu hazırlanan aşureler, Belediye Başkan vekilimiz Mehmet Tevfik Akyüz, İYİ Parti Sungurlu İlçe Başkanı Fazlı Koçak, Başkan yardımcılarımız Sakine Sarıyüce, Mükremin Dağaşan, Bahri Sezen ve Ahmet Yılmaz, belediye meclis üyesi İsmet Gülünay,Ömer Taştemur ve belediye personelimiz tarafından vatandaşlara ikram edildi.

Önceki Gaziler Haftası Kutlandı

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum