Başkan Şahiner ”Bayram için hazırız”

Başkan Şahiner ”Bayram için hazırız”

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, “Yaklaşan Kurban bayramı öncesi tüm birimlerimizle hazırlıklarımızı tamamladık. Hemşerilerimizin huzur içinde bir bayram geçirmesi için var gücümüzle sahada aktif olacağız.” dedi.

“Sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmeniz için çalışmalarımız tamamlandı.”

Sungurlu’da huzurlu, mutlu, sağlıklı ve güzel bir bayram yaşanması adına bir dizi tedbirler aldıklarını ifade eden Başkan Şahiner, “Bayramın bayram tadında yaşanması adına Sungurlu’da tüm tedbirler üst seviyeye çıkartılacak, halkımız huzur ve mutluluk içerisinde bir Kurban Bayramı yaşayacaktır. Bayram öncesinde cadde ve sokakların temizliğine yoğunlaşan ekiplerimiz, bayram boyunca da hem kurban kesim yerlerinde hem de çöplerin alınmasında aralıksız mesai yapacaklar. Görevlendirilen personel, kesim noktalarının temizliği, kurban atıkların kaldırılması ve oluşacak diğer sorunlarla ilgili müdahalelerde bulunacaktır. Çöp toplama araçları da kurban atıklarını toplamak için aralıksız olarak çalışmalarını sürdürecektir. Vatandaşlarımızın mezarlık ziyaretlerini rahat ve huzurlu bir ortamda yapmaları için mezarlıklarımızda temizlik ve bakım çalışmalarına özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın bayram için alış verişlerini yaptıkları pastane,fırın, lokanta ve market gibi işyerlerinde denetimleri yoğunlaştırdık. Mutlu, huzurlu ve güvenli bir bayram için tüm imkânlarımızı seferber ettik. Bizlerde sürekli sahada olup, vatandaşlarımızla iç içe, gönül gönüle bir bayram yaşayacağız. ”dedi.

Başkan Şahiner, “Bu yıl geçen yıl gibi olmaz, tedbiri elden bırakmamalıyız.”

Kurban kesimlerinin bu yıl Covid 19 tedbirleri eşliğinde yapılacağını hatırlatan Başkan Şahiner. “Diğer yıllara nazaran bu yıl kurbanlık hayvan kesiminde her yıl oluşan yoğunluklara müsaade edilmeyecek. Zabıta müdürlüğü ekiplerimiz tarafından kesim için randevu sistemi oluşturuldu. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de devam eden COVID 19 nedeni ile bu yıl ki kurban bayramında sağlığımızı korumamız adına her yıl olduğundan daha fazla hijyen kurallarına dikkat göstermemiz gerekmektedir. Kurbanımızı mutlaka belirlenen kesim yerlerinde kesmeye gayret göstermeli, kesim randevusu alarak kesim yerine mümkün olduğunca az sayıda kişiyle gitmemiz ve sosyal mesafeye uymamız, kesim alanındaki görevli arkadaşlarımızın yönlendirmeleri doğrultusunda kurbanımızı kesip bir an önce evimize dönmemiz gerekmektedir.” dedi

Sungurlu’da kurban kesim alanları:

-Ankara Samsun Asfaltı Baktat Tesisleri karşısında bulunan Yeni Mezbahane,-Hacettepe Mahallesi 1100. Sokak Pazaryeri yanında bulunan boş arsa, -Bahçelievler Mahallesi Mimar Sinan Caddesi 2027. Sokak ofis karşısı,-Turan Mahallesi Şehit Nuri Bayav Caddesi Altınoğlu Cami karşısında bulunan boş arsaolarak belirlendi.

Önceki Başkan Şahiner’den 15 Temmuz Mesajı

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum