Başkan Şahiner, “Ülkücü camia asla ülkü şehitlerini unutmadı ve unutmayacaktır’’

Başkan Şahiner, “Ülkücü camia asla ülkü şehitlerini unutmadı ve unutmayacaktır’’

Başkan Şahiner, “Ülkücü camia asla ülkü şehitlerini unutmadı ve unutmayacaktır’’

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 12 Eylül Darbesi’nin 38. yıldönümü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Şahiner mesajında, verilen şehitlerin hiçbir zaman unutulmayacağını vurgulayarak, “Demokrasimiz 12 Eylül askeri darbesi ile birlikte çok büyük bir yara almış olup, çoğu genç olmak üzere suçsuz bir çok insanımız idam edildi. Darbeler; akıllara hapishane, acı, korku, ölüm ve kaosu getiriyor. Hiçbir darbe, hiçbir vakit, hiçbir topluma huzur getirmemiştir.
27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971 ve 12 Eylül 1980 askeri müdahaleleri ile 28 Şubat 1997 post modern darbeleri ülkemizde çok büyük tahribatlar oluşturmuş, yeni yeni toparlanmaya başlamış olan ülkemizde 15 Temmuz 2016 günü yeni bir darbe olayı patlak vermiştir. Türkiye Büyük Millet Meclisi bombalanmış, ülkemiz insanının hainlere karşı verdiği mücadelede 248 kişi şehit olmuş, 2 bin 196 vatandaşımız ise yaralanmıştır. Onurlu milletimizin, darbe girişimi karşısındaki kararlı direnişi dış aktörlerin oyununu bozarken, İslam dünyası için de bir umut ışığı olmuştur.
Bugün 38. yılını geride bıraktığımız o kara günleri Rabbim bir daha yaşatmasın. 12 Eylül Türk milletinin vicdanında çoktan mahkûm olmuştur. Mahkûm olmasına olmuştu ama nice devler, nice kahramanlar, nice vatan aşkıyla yanan, iman dolu kalplerin yok olmasına sebep olmuştur. Gencecik yaşlarında ülküleri uğrunda savaşan, ülkeyi karanlığa itmek isteyenler ile mücadele veren, önlerine set olan ve tek suçları vatan aşkı olan kalpleri imanla dolu ve bu yüzden de körelmiş zihniyetin, satılmış kuklaların karşılarına aldığı, asılmaları, idam ettirilmeleri için her yolu seçtiği ve binlerce genç ülkü devine kıydığı, kalpleri imanla dolu ağabeylerimizin haince öldürülmeleri ve idam edilmelerini arasından tam 38 yıl geçti ama ülkücü camia asla ülkü şehitlerini unutmadı ve unutmayacaktır’’ dedi.

Önceki Başkan Şahiner, Kahvaltı’da Bayanlarla Buluştu

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum