Başkan Şahiner’den 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı

Başkan Şahiner’den 3 Aralık Engelliler Günü Mesajı

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında engellileri sadece özel günlerde değil; her gün hatırlamanın huzuruna sahip olduklarının altını çizen Başkanımız Şahiner; “ Engel, engellilik dediğimiz aslında sadece zihinlerde var olan kavramlardır” dedi.

Başkanımız Şahiner mesajının devamında; ” 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlama değil; bir farkındalık günüdür. Biz Sungurlu Belediyesi olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olduğumuzu rahatlıkla ifade edebiliriz. Bir toplumun, bir kentin gelişmişlik göstergelerinden bir tanesi de engelli vatandaşlara verdiği değerdir. Biz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz.
Engel, aslında sadece zihinlerde var olan bir kavramdır. En büyük engeller zihinde ve kalptedir. Bunların dışında yer alan engelleri sevgi ve dayanışma ile aşmak mümkündür. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla toplumun her kesimiyle ilgili farkındalıklarımızın arttığı günler diliyorum” dedi.

Önceki En Büyük Engel Sevgisizliktir

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum