DURAKTA MATEMATİK PROJESİ SUNGURLU’DA UYGULANMAYA BAŞLADI

DURAKTA MATEMATİK PROJESİ SUNGURLU’DA UYGULANMAYA BAŞLADI

Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’in destekleriyle, “Durakta Matematik Projesi” Yavuz Selim İlkokulu tarafından uygulamaya koyuldu.
Proje sorumlusu Yavuz Selim İlkokulu öğretmeni Seher Kahraman’ın emekleri ile gerçekleşen ve eğitimci Mukaddes Karip’in çizimlerinin görsel olarak kullanıldığı proje de amaç hayatın her alanında var olan matematiğin gücünün ortaya çıkarılması hedefleniyor.
Vakıf Bankası karşısındaki halk otobüsü durağında düzenlenen programa Belediye Başkan Yardımcımız Sakine Sarıyüce, Öğretmen Seher Kahraman,veliler ve öğrenciler katıldı.
Proje kapsamında ilçedeki otobüs duraklarına herkesin kolayca öğrenmesi için karikatürlü ve resimli matematik işlemlerinin yer aldığı afişler asıldı.
Projenin öğrencilerin matematiğe karşı korkularını yenmeleri adına önemli olduğunu ifade eden Başkan yardımcısı Sarıyüce, “Proje, çeşitli yöntemlerle matematiği sevdiren, matematiğin korku olmasını ortadan kaldıran önemli bir projedir. Matematiğin korkulacak bir şey olmaktan çıkartıp, hayatın ta kendisi olduğunu öğreten bir projedir. Her tarafta matematiğin öğrenilebileceğini ve ilgiyle dinlenebileceğini anlatan yenilikçi bir yaklaşımdır. Sungurlu’da bu projeye başladık. ‘Durakta matematik’ projesi 81 ilimizde 164 öğretmenimizle birlikte yürütülmektedir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Proje Sorumlusu Seher Kahraman ise projeye emek harcayan ve destek olan herkese teşekkürlerini ileterek, “Durakta Matematik Projesi” ile hepimizin hayatında var olan matematiğin saklandığı yerden çıkarıp eğlenceli çizimleriyle yeniden keşfetmemizi, matematik dersini korkulu bir rüya olmaktan çıkarıp sevdirerek ve eğlenerek öğrenmeyi hedefliyoruz.Eğlenerek öğrenmenin ne kadar etkili olduğunu gösteren, yeni nesil öğrenme yöntemlerini aktararak 7’den 70’e herkesi duraklarda buluşturan ve 81 il’de her gün biraz daha ilgi uyandırıp e-twinning kapsamında uluslararası bir duruma gelen bu projede yer almanın gurur ve onurunu yaşıyoruz” diyerek sosyal Belediyecilik anlayışıyla maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e ve emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkürlerini iletti.

Önceki Belediye Caddesine İlk Kepçe Vuruldu.

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum