GÖZÜN AYDIN SUNGURLU!

GÖZÜN AYDIN SUNGURLU!

50 YILLIK SORUN TARİH OLUYOR..

İLK KAZMA VURULDU…

Sungurlu’da yılların kangren olmuş alt yapı problemi çözülüyor. Sungurlu Belediyesi Başkanı Abdulkadir Şahiner, 50 yıldır değişmeyen ve defalarca patlak veren su borularının yenilenmeye başlandığını söyleyerek, “Söz verdiğimiz gibi altyapıda asbest boruları bitiriyoruz. Artık vatandaşlarımız rahat bir nefes alacak ve gönül rahatlığıyla çeşmeden su içebilecekler” dedi.

Şahiner, “Söz vermiştik, Sungurlu’yu bu asbest borulardan kurtaracağız diye, bugün itibariyle ilçemizin içme suyu şebekesini yenilemek üzere Akçakent Mahallemizde ilk kazmayı vuruyoruz. Ya Allah bismillah” dedi.

50 yıldır Sungurlu’nun altyapı sorunu olduğunu ve Sungurlu halkının kanserojen etkisi doğuran asbest borulardan su içmek zorunda kaldığını söyleyen Başkan Şahiner, “50 yıldır bu borulardan hem halkımız su içmek zorunda kalıyordu, hem de verilen suyun %70’i kaçağa gidiyordu. Halkımız artık rahat bir nefes alacak. Vatandaşlarımız artık çeşmeden gönül rahatlığı ile su içebilecekler” dedi.

9 ay gibi kısa bir sürede işin biteceğini söyleyen Başkan Şahiner, “Bu süre zarfında bazı aksaklıklar yaşanacaktır. Yaşanabilecek bu aksaklıklarda, vatandaşlarımızın desteği ve anlayışına ihtiyacımız var. Sungurlu’nun kanayan yarası haline gelen bu sorundan, birlik ve beraberlik içerisinde, hep birlikte kurtulacağız. Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmalarını ve bizleri anlayışla karşılayacaklarını ümit ediyorum” diye konuştu.

Başkan Şahiner, İller Bankası yetkililerine ve İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’a teşekkür etti.

Önceki ERAYHAN’DAN BAŞKAN ŞAHİNER’E İADE-İ ZİYARET

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum