Milli Takım seçmelerini başarıyla tamamladılar

Milli Takım seçmelerini başarıyla tamamladılar

Sungurlu Belediyesi bayan voleybol takımından 6 sporcu Türkiye 16 yaş Mili Takımı oluşturulması seçmelerinde ilk aşamayı başarıyla tamamladılar.
Sungurlu Belediyespor voleybol takımları baş antrenörü Mustafa Özdemir, “Türkiye genelinde 16-17 yaş bayan milli takımını (filenin sultanlarını)oluşturmak amacıyla yapılan sporcu taramalarında Çorum ve ilçelerden bir tek Sungurlu Belediyespor dan 6 sporcu katıldı” dedi.
Milli Takım seçmelerine diğer 25 sporcuda Çorum’daki özel okullardan katıldı diyen Özdemir, sporcularımla gurur duyuyorum.
Seçmeleri en son Tokyo olimpiyatları için bir çok ülkeyi dize getirerek katılma hakkı elde eden filenin sultanlarının antrenörlerinden alt yapı Milli takım hocamız Şahin Çatma ve diğer milli takım antrenörleri yapıyor. Sporcularımıza yakından ilgi gösteren Şahin Çatma hocamız, bizleri tebrik ederek, Sungurlu Belediyesi’nin voleybol da bayanlar ve erkeklerde yaptığı güzel çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.
Çorum’da hiç bir ilçeden katılım olmazken, merkezde o kadar imkanlara rağmen az sayıda bir katılım varken Sungurlu’dan 6 sporcumuzun bu seçmelere katılması büyük başarıdır diye bizlere destek veren Milli Takım hocalarımıza teşekkür eden Özdemir,
bu sporcularımızın bir veri tabanını oluşturdular, ileriki günlerde çalışmalarımız devam edecek ve milli takım gelişim kamplarına bu sporcularımız davet edilecekler. Çalışmalarımızı daha yoğun bir şekilde devam ettireceğiz. 2008-2009 doğumlu sporcularımızda var onları da inşallah Milli Takım seçmelerine hazırlayacağız, bundan sonraki hedefimiz Sungurlumuzdan ileride Milli Takımlarımızda oynayacak sporcular yetiştirmek olacaktır diye konuştu.

Önceki Duyarlı Belediye, Sungurlu Belediyesi

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum