Pazar Yerleri Açılıyor

Pazar Yerleri Açılıyor

Pazar Yerleri Açılıyor

“İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 2020/09 numaralı kararıyla, ilçemizde Perşembe ve Cumartesi günleri kurulan pazarlar Korona virüs riskine karşı önlemler artırılarak tekrar açılacak.
Meclis kararına göre; vatandaşların sebze, meyve, tahıl, bakliyat, temizlik malzemesi gibi temel gıda, temizlik maddelerinin karşılandığı pazarlarda giyim, oyuncak gibi zaruri olmayan ihtiyaç maddelerinin satışına izin verilmeyecek.
Kararın açıklanması akabinde Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner,” Sağlık Bakanlığı tarafından Korona virüsün yayılımını engellemek için alınan tedbirler kapsamında, ilçe pazarımızda tüm sebze ve meyveler vatandaşlarımızın temasını engelleyecek şekilde poşetleme ile satışa sunulacak. Pazar yerlerinde satış yapan herkes hijyen konusunda bilgilendirilecek ve hijyen kurallarına uygun davranılması, maske ve eldiven takılarak satış yapılması, pazar yerlerinde her bir tezgah arasında en az 3 metre mesafe olacak şekilde düzenlenmesi konularında da denetlemelerimiz artacak. Kullanılan Pazar alanlarımızı ekiplerimiz tarafından sürekli yıkama dezenfekte işlemlerine tabi tutacağız. Bizler de Sungurlu Belediyesi olarak tüm tedbirlerimizi alacağız. Vatandaşlarımızın da sosyal mesafeyi koruyarak tüm tedbirlere dikkat etmelerini ve hep birlikte bu süreci atlatmamızı diliyorum.” diye konuştu.

Önceki Başkan Şahiner’den, Sağlık Çalışanlarına 3 Boyutlu Destek

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum