Ramazan Ayı Öncesi Denetimler Arttı

Ramazan Ayı Öncesi Denetimler Arttı

Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte vatandaşların daha sağlıklı bir ortamda alışveriş yapmasını sağlamak amacıyla esnaf denetimlerini arttırdı.

Ramazan ayında özellikle vatandaşların daha sağlıklı gıda tüketimi açısından fırın ve unlu mamullerin denetimleri gerçekleştirildi. Bu kapsamda fırın ve tatlı üretimi yapan noktalarda mamullerin daha sağlıklı ve temiz koşullarda üretilmesi için denetim gerçekleştiren ekipler, imalathanelerin mutfaklarına, kullandıkları malzemelerin tarihlerine kadar bir dizi denetim yaptı.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları rutin ve ani denetimlerde satışa sunulan gıdaların temiz ve sağlıklı olup olmadığı, gıda yönetmeliğine uygunluğu ve hijyen kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ediyor. Yine zabıta ekipleri bu denetimlerin Ramazan ayı boyunca titizlikle sürdürüleceğinin altını çizdi.

Sungurlu Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’in konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Ramazan ayının gelmesiyle birlikte rutin denetimlerimizi şekerli ve unlu gıda mamulleri üreten esnaflara yönelik sıklaştırdık. Şekerli ve unlu gıda üretimi yapan noktalarda özellikle terazi ve hijyen üzerinde yoğunlaşarak denetimlerimizde vatandaşlara sağlıklı ve temiz gıda tüketimi sağlayacağız. Denetimler neticesinde kurallara uymayan ve uyarı alan esnaflara yasal işlem uygulayacağız. Bu noktada vatandaşlarımızın sağlığı bizlerin önceliği olacaktır. Haftanın her günü bu ve buna benzer denetimlerimiz devam edecektir.”

Önceki Sungurlu Belediyesinden Şehit Ailelerine Ziyaret

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum