SUNGURLU YARDIMDA SINIR TANIMIYOR

SUNGURLU YARDIMDA SINIR TANIMIYOR

– 5 TIR YARDIM MALZEMESİ, 3 ARAMA KURTARMA ARACI, 2 KEPÇE, 1 KAMYON, 10 BİN KİŞİLİK AŞEVİ VE 35 ARAMA KURTARMA PERSONELİ DUALARLA UĞURLANDI

Sungurlu Belediyesi Afşin, Elbistan, Pazarcık ve Hatay olmak üzere deprem bölgesine 5 tır yardım malzemesi, 3 arama kurtarma aracı, 2 kepçe, 1 kamyon, 10 bin kişilik aşevi ve 35 arama kurtarma personeli dualarla uğurlandı.

“ÜLKE OLARAK YARALARIMIZI HEP BİRLİKTE SARACAĞIZ”

Sungurlu Belediyesi önünde düzenlenen törene Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Başkan yardımcıları Bahri Sezen, Mükremin Dağaşan, Sakine Sarıyüce, İl Genel ve Belediye Meclis Üyeleri, belediye personeli ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Başkan Abdulkadir Şahiner yaptığı açıklamada, “6 Şubat sabahı ülke olarak çok kara bir güne uyandık. İçimiz dağlandı, yüreğimiz parçalandı. Eminim hepimiz enkaz altında kalan tüm canlarımızı tırnaklarımızla kazıyıp kurtarmak istedik. Soğukta aç susuz bekleyen deprem mağduru kardeşlerimizi sarıp sarmalamak istedik, biliyorum. Bizde bu doğrultuda tüm imkanlarımızı seferber ettik. Yardım kampanyamızın başladığı andan itibaren sizlerde desteğinizi esirgemediniz. Sizlerin de desteğiyle, 5 Tır yardım malzemesi, 3 arama kurtarma aracı, 2 Kepçe, 1 kamyon, 10 Bin kişilik günlük sıcak çorba verebilecek Aşevi ve 35 arama kurtarma personelimizi, Afşin, Elbistan, Pazarcık, Hatay başta olmak üzere gönderdik” dedi.

“YARDIM KAMPANYAMIZ DEVAM EDİYOR”

Bugünü hiçbir zaman unutmayacağız diyen Başkan Abdulkadir Şahiner, “Acımız çok taze. Ülke olarak yaralarımızı hep birlikte saracağız. Kampanyamız devam ediyor sevgili dostlarım, dualarımızın yanı sıra elimizden geleni yapmaya devam edelim” ifadelerini kullandı.

Önceki Afşinli Depremzede Ailemizi Ziyaret Ettik

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum