Budaközü ve Diğ çayı Islah Bekliyor

Budaközü ve Diğ çayı Islah Bekliyor

Budaközü ve Diğ çayı Islah Bekliyor

İlçemizde uzun yıllardan beri etrafa pis kokular saçan ve olası sel felaketlerine davetiye çıkartan Budaközü ve Diğ çayı dereleri ıslah edilmeyi bekliyor.
Uzun yıllardır ıslah edilmeyen Budaközü ve Diğ çayı dereleri, olası sel felaketlerine davetiye çıkartıyor. Kış mevsimi dolayısıyla yağışların meydana geldiği İlçede Budaközü ve Diğ çayı derelerinde meydana gelebilecek olası seller vatandaşları tedirgin ederken, derelerin bir an önce ıslah edilmesi isteniyor.
– 2013 Yılında Beri Islah Edilmeyi Bekliyor
İlçemizde yıllardan beri el vurulmayan Diğ çayı ve Budaközü çaylarında 2013 yılının Ocak ayında Ankara’dan Sungurlu’ya gelen DSİ 5. Bölge Müdürü Hacı Haksan’ın da aralarında bulunduğu heyet ıslah çalışması için düğmeye basmıştı. 4 yıl geçmesine rağmen bir türlü yatırım programına alınmayan dere ıslahı halen çözüm bekliyor.
– 2017 Yılında Yapılması İçin Teklif Edildi
Budaközü ve Diğ çayı dereleri ıslah projesinin 2017 yılı bütçesine teklif edildiğini söyleyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, ” Uzun yıllardır ıslah edilmeyen Budaközü ve Diğ çayı dereleri, olası sel felaketlerine davetiye çıkartıyor. Bunun örneğini geçen yıllarda yaşadık. Aynı sıkıntıları yaşamamak için derelerin biran önce ıslah edilmesi gerekiyor” dedi.
Gecikmiş bir proje olduğunun altını çizen Başkan Şahiner, “2014 yılından buyana projeyi ısrarla takip ediyoruz. DSİ 5. Bölge Müdürlüğü ile görüşmelerimiz ve çabalarımız neticesinde 2017 bütçesine alındı. Sungurlu için hayati öneme sahip olan projenin 2017 yılında ihale edilmesi için Çorum Milletvekillerimizin bu konuyla ilgilenmelerini istiyoruz” dedi.

Önceki BU İNSANLIK GÖREVİNDE SİZDE YER ALIN!

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum