Geleneksel Ramazan Eğlenceleri Başladı

Geleneksel Ramazan Eğlenceleri Başladı

Geleneksel Ramazan Eğlenceleri Başladı

Sungurlu Belediyesi tarafından geleneksel olarak düzenlenen Ramazan etkinliğine çok sayıda vatandaş katıldı.
Ramazan ayı boyunca belirli tarihlerde düzenlenecek olan Ramazan etkinliklerinin ilki Atatürk Meydanı’nda yapıldı. Meddah gösterisi ile başlayan etkinlikte, Hacivat-Karagöz gösterisi büyük beğeni topladı. Etkinlikte çocuklara pamuk şekeri dağıtılırken, yetişkinlere ise Osmanlı Şerbeti ve patlamış mısır ikram edildi.
Etkinlikte bir konuşma yapan Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 11 ayın sultanı mübarek Ramazan-ı Şerif’in tüm insanlığa barış, huzur bereket getirmesini dileyerek, “Sosyal dayanışma ve yardımlaşma örneklerinin en üst düzeyde yaşandığı Ramazan ayını bu yıl da hep birlikte bolluk ve bereket içinde geçirmeyi diliyorum” dedi. Başkan Şahiner, bundan sonra düzenlenecek olan Ramazan etkinliklerine tüm halkı davet etti.
Ramazan boyunca devam edecek olan etkinlik İlizyon gösterisi, Meddah, Hacivat-Karagöz gösterisi, Ateşbaz ve balon şovu, Halk Müziği dinletisi ve semah gösterisi, Türk Tasavvuf Musikisi konseri ile Kasideler ve ilahi gösterileri yer alacak.
Etkinliğe Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Başkan yardımcıları Bahri Sezen, Ahmet Yılmaz, oda başkanları, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Önceki Çalışmalar Aralıksız Devam Ediyor

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum