Başkan Şahiner’den Berat Kandili Mesajı

Başkan Şahiner’den Berat Kandili Mesajı

Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, Berat Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Kandilimiz beratımız olsun, Berat Kandilimiz mübarek olsun” ifadelerini kullandı.

Başkan Şahiner, “İnsanın nefis muhasebesini yapıp kurtuluş belgesini alması için Yüce Allah’ın insanlara tahsis ettiği kutsal bir zaman dilimindeyiz” ifadeleriyle başladığı mesajında şunları kaydetti:

“Bu zaman, durup düşünerek yapılan, yapılmayan ve yapılması gerekenlerin envanterini çıkarmanın zamanıdır. İçinde bulunduğumuz Şaban ayında vasıl olduğumuz, kulların fırsatına sunulmuş gecelerden biri de Berat Kandili’dir. Beraat Kandili, mükellef kılınmış insanoğlunun, Allah’ın teklifleri karşısında bir nefis muhasebesi yaparak kendini temize çekmesidir. Böyle mübarek gecelerde, ‘kendimiz için istediğimizi kardeşlerimiz içinde isteyerek’ af ve mağfiretin beratını almayı Yüce Allah tüm İslam âlemine nasip etsin. Temsiliyet sorumluluğu olan bizlerin gayreti ve mücadelesi Allah’tan berat almaya değer olsun ki bu gayretimiz Yüce Allah katında bütün ümmetin beratı olsun. Bu kutsal zaman dilimlerinin hatırına hayır, sağlık, bereket ve huzurun gelmesini Yüce Allah’tan dilerim. Bu duygularla, manayı an kâmil anlamda yaşadığımız böylesi kutsal gecelerde, başta Sungurlulu hemşerilerim olmak üzere Türk- İslam âleminin Berat Kandili’ni kutlar, Yüce Allah’ın bizleri maddi ve manevi marazlardan temizlemesini dilerim. Kandilimiz beratımız olsun, Berat Kandilimiz mübarek olsun.”

Önceki SUNGURLU’DAN FARKLI TARİFE : 7-0

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum