Başkan Şahiner’den Miraç Kandili Mesajı

Başkan Şahiner’den Miraç Kandili Mesajı

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, mübarek Miraç Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Şahiner mesajında; “Böylesine mübarek gün ve geceler birlik ve beraberliğe her zamankinden fazla ihtiyaç duyduğumuz zaman dilimleridir. Kardeşliğimizi, dayanışmamızı, maneviyatımızı en üst seviyeye çıkararak, Ramazan ayının müjdelendiği bu mübarek kandil gününü en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekmektedir.” diyerek şunları kaydetti:

“Üç ayların manevî hayatımıza getirdiği bereketle birlikte dinî hayatımızda da önemli bir yeri olan Miraç gecesine ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalıyız. Kardeşlik ve birlikteliğimizin güçlenmesine, insanî ve ahlâkî meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak, dostluklarımıza daha da önem vermek için bu mübarek geceyi büyük bir fırsat olarak görmeliyiz.

Sevgili Peygamberimizin, Yaradan’ın huzuruna yükseldiği gün olan Miraç Kandilinin, dargınlıkları gidermek, barışı yaymak, nefislerimizi terbiye etmek, hayatımızın muhasebesini yapmak için önemli bir fırsat olduğunu düşünüyor ve bu düşüncelerle tüm Türk İslam âleminin ve vatandaşlarımızın Miraç Kandilini tebrik ediyorum”

Önceki 3194 Sayılı Kanunun 18.madde Uygulaması İlanı Hk. (Gölbağları 387 Ada)

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum