BELEDİYE’DEN ENGELLİLERE YEMEK

BELEDİYE’DEN ENGELLİLERE YEMEK


Sungurlu Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Engelli Öğrencilere, vatandaşlara ve Aileleriyle yemekte bir araya geldi.
Özgürler 1 Nolu Düğün Salonunda verilen yemeğe Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Garnizon Komutanı Necip Sirkeci, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz Bahri Sezen Sefa Karslı Belediye Meclis Üyeleri ve çok sayıda Engelli öğrencilerin yanı sıra aileleri katıldı.
Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, Biz engelsiz bir yaşam için engelli dostlarımızın hayatını kolaylaştırmak adına engelli vatandaşlarımızın ulaşamadığı, gidemediği bir yere ulaştırmak bizlerin görevidir. Sungurlu Belediyesi olarak sadece 3 Aralık’ta değil her zaman sizin yanınızda olduğunuzu hatırlatmak istiyorum” diye konuştu.
Bazı engellilerin engelinden ötürü hayata küsebileceğine belirten Şahiner, el birliği içerisinde hayatla barışılması gerektiğini belirtirken, “Engellileri topluma kazandırmanın engellileri hayatla barıştırmak anlamını taşımaktadır”. Ama gerçek şudur: “Engelliler bu toplumun en asli unsurudur.” Asıl üzerinde durulması gereken de budur” dedi.
Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, engelliler ve aileleri ile tek tek ilgilenirken Yemeğin ardından engelli vatandaşlar çalan müzik eşliğinde gönüllerince bir gece yaşadı.
Sungurlu’da faaliyet gösteren Okul Yöneticilerine hizmetlerinden dolayı Belediye tarafından plaket takdim edildi.
Gecenin sonunda Başkan Şahiner, Belediye tarafından hazırlanan hediyeleri engelli çocuklara tek tek ilgilenerek verdi.

Önceki Şahiner 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü Kutladı

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum