Kar yağışı ve aşırı soğuk havanın etkisi ile belediye ekipleri, sokak hayvanları için kedi köpek maması, yem, ekmek, su gibi temel yiyecekler bıraktı.

Kar yağışı ve aşırı soğuk havanın etkisi ile belediye ekipleri, sokak hayvanları için kedi köpek maması, yem, ekmek, su gibi temel yiyecekler bıraktı.


Sungurlu Belediyesi, karlı ve soğuk havalarda yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanları için doğaya yem bırakıyor. Geçtiğimiz kış aylarında da aynı şekilde sokak hayvanları için ilçenin birçok noktasında hayvanların rahatlıkla bulacağı kedi köpek maması, yem ve ekmek bırakan Sungurlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, bu yılda aynı yerlere yem bıraktı.
“HAYVANLARIN AÇ KALMAMASI İÇİN MÜMKÜN OLDUĞUNCA HASSAS DAVRANIYORUZ”
Doğada hayvanların yaşamlarını sürdürebilmeleri için ekiplerin hayvanların beslenmesine yardımcı olduklarını belirten Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, sokak hayvanlarının aç kalmaması için belediye ekiplerinin itina gösterdiğini söyledi. Hayvanların barınması ve aç kalmaması için belirli noktalara kedi köpek maması, yem, ekmek, su hayvan yemi bıraktıklarını belirten Şahiner, “ Sokak ve yaban hayvanlarının aç kalmaması için mümkün olduğunca hassas davranıyoruz. Belediye olarak hayvanları ve yaban hayatını korumayı bir görev biliyoruz. Kış şartlarında sokak ve yaban hayvanları yiyecek bulmakta güçlük çekiyorlar. Bu sebeple ilçemizin çeşitli noktalarında doğaya yem bırakıyoruz.” dedi.

Önceki Başkan Şahiner,10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, tüm basın çalışanlarının gününü kutladı.

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum