Muhtarlar EDS için Başkanımız Şahiner’den yardım istedi

Muhtarlar EDS için Başkanımız Şahiner’den yardım istedi

Muhtarlar EDS için Başkanımız Şahiner’den yardım istedi

Sungurlu’da mahalle muhtarları ilçeye Elektronik Denetleme Sistemi (EDS) kurulması için Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’den yardım istedi.
Bahçelievler Mahallesi Muhtarı Rafet Sarıyerli ve Örnekevler Mahallesi Muhtarı Şahin Durusulu, Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’i makamında ziyaret ederek Sungurlu’ya Elektronik Denetleme Sistemi’nin kurulması konusunda yardım istedi. Ankara-Samsun karayoluna EDS’nin kurulması için Örnekevler ve Bahçelievler Mahallesi sakinlerinin talepleri olduğunu söyleyen muhtarlar, kurulacak EDS ile kazaların en az seviyeye indirileceğini ifade ettiler.

– Vali beyin onayını bekliyor
Konunun takipçisi olduklarını söyleyen Başkan Şahiner ise, Sungurlu’ya yapılması planlanan Elektronik Denetleme Sistemi’nin Çorum İl Trafik Komisyonunda kabul edildiğini ifade etti. Vali beyin onayını bekliyor diyen Başkan Şahiner, “Sungurlu’nun 3’de 1 nüfusu Örnekevler ve Bahçelievler Mahallelerinden oluşuyor. Burada yaşayan çocuklarımız ve vatandaşlarımız her gün okul ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için yolun bu tarafından bulunan çarşıya gelmek zorunda kalıyor. Bazı araçlar bu yolda süratli gidiyor ve kazaya davetiye çıkarıyor. Bu yüzden bu sistemin biran önce kurulması gerekiyor” diye konuştu.

Önceki Belediye Kendi İmkanları İle Üretmeye Devam Ediyor…

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum