“RAHMET, MİNNET, ÖZLEM VE SAYGIYLA ANIYORUZ”

“RAHMET, MİNNET, ÖZLEM VE SAYGIYLA ANIYORUZ”

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefatının 23. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Başkan Şahiner mesajında;”Türk milleti, tarih boyunca zor ve sıkıntılı dönemlerden geçmiş ve bu hassas dönemlerde, Türk milletine hakikati gösteren, tarihte örneklerine pek sık rastlanmayan müstesna şahsiyetler, yani Başbuğlar milletimize yol göstermiştir. Başbuğluk, milletinin gelişimine, çağının akışına bir şeyler katan ve tarihe damgasını vuran insanları anlatan bir kavramdır.
Başbuğ Alparslan Türkeş, Türk Milliyetçiliği fikriyatını, yalnız Türkiye ile sınırlı tutmamış, bütün dünya Türklüğünün birlik ve beraberlik içerisinde güçlenmesini amaçlayan bir perspektifte değerlendirmiştir. Alparslan Türkeş, Türkiye’nin devleti ve milletiyle bölünmez bir bütün olarak yaşatılması idealine vatanperver bir siyasetçi sorumluluğu içinde her zaman öncülük yapmıştır. Şahsım olarak, gerek ilk gençlik yıllarımda oluşan fikir dünyama kattığı engin ufuk, gerekse Türklük gurur ve şuurunu ihya etme yolundaki çileli mücadelesi itibarıyla Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş beyefendiyi takdir, rahmet, minnet, özlem ve saygıyla anıyoruz. Kutlu ruhu şad olsun.”ifadelerine yer verdi.

Önceki ŞİMDİ ‘VEFA’ ZAMANI

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum