Şahiner, “Atatürk, tüm insanlığın saygı duyduğu bir liderdi”

Şahiner, “Atatürk, tüm insanlığın saygı duyduğu bir liderdi”

Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 10 Kasım dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm insanlığın saygı duyduğu bir lider olduğunu belirtti.
Şahiner yayınladığı mesajda şu ifadelere yer verdi: ”Atatürk, bilgisi, sevgisi, hoşgörüsü, barışçılığı ve demokrat kişiliği ile tüm insanlığın saygı duyduğu örnek bir liderdir. Büyük Önder Atatürk, ülkenin ve halkın içinde bulunduğu olanaksızlıklara boyun eğmemiş, kararlı ve dirençli tutumuyla Türk halkını bağımsız Türkiye ülküsü doğrultusunda yönlendirerek zafere ulaştırmıştır. 10 Kasım, milletimiz için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, aynı zamanda O’nun ideallerini gerçekleştirme konusundaki kararlılığı gösterme günüdür. Üstün askeri dehası, milletine ve memleketine olan sevgisi, başarılı bir komutan ve lider olarak sadece Türk tarihine değil Dünya tarihine de damga vurmuş olan , Cumhuriyetimizin kurucusu olan Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikal edişinin 78. Yılında saygı ve rahmetle anıyorum.”dedi

Önceki Kızılay Derneği Sungurlu İlçe Başkanı Elvan Küçükevcilioğlu, Kızılay Haftası münasebetiyle Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’e nezaket ziyareti gerçekleştirdi.

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum