Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, mübarek Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, mübarek Miraç Kandili nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.


Başkan Şahiner mesajında “İnsanlığın bitmiş olduğu bir anda ortaya çıkan ve cahiliye döneminde bir güneş gibi insanların üzerine doğan İslam Peygamberi olan Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’in en önemli mucizelerindendir.
O gecede Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (SAV), Cebrail (AS) ile gece vakti Allah’ın emri ile Cebrail (AS) vasıtası ile Mekke’de Mescid-i Haram’dan Mescid-i Aksâ’ya, oradan da yedi kat semayı aşıp yüce âlemlerin Rabbi olan Allah’ın huzuruna yükselmesi olayıdır. Miraç aynı zamanda mübarek Ramazan Ayının da müjdecisi olarak kabul edildiğinden dolayı bu mübarek günlerin feyiz ve bereket zincirlerinden bir halka olması hasebiyle Miraç’a ulaşmanın mutluluğu içerisinde olduğumuzu hatırlatarak, aynı zamanda 5 vakit namazın bu gecede farz kılındığını bilerek, Dünya’da devam eden savaşların bir an önce bitmesi ve Türk İslam coğrafyasının içerisinde bulunduğu durumdan kurtulup bir an önce felaha ve barışa ermesi için ümmet olarak dua etmemiz gerekiyor.” Dedi.
Başkan Şahiner;” Son olarak tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Sungurlulu hemşerilerimiz olmak üzere tüm Türk İslam Âleminin Mübarek Miraç Kandilini tebrik eder, Miraç Kandilinin tüm insanlığı barış, huzur ve mutluluk getirmesini temennisi ile hayırlı kandiller dilerim.” İfadelerini kullandı.

Önceki ÜLKÜCÜLERDEN BAŞKAN ŞAHİNER’ E ZİYARET

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum