Sungurlu’da 09.05’de hayat durdu.

Sungurlu’da 09.05’de hayat durdu.

Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 78. yıldönümü nedeniyle Sungurlu’da ki anma töreni Atatürk Anıtı önünde yapıldı.
Tüm yurtta olduğu gibi bayrakların yarıya indiği Sungurlu’da tören saat 09.00’da çelenk sunumu ile başladı. Saat 09.05’de sirenlerin çalması ile anıt önünde 2 dakikalık saygı duruşu ile devam etti.
Saatler 09.05’i gösterdiğinde sirenlerin çalması ile birlikte Sungurlu’da hayat durdu. Anıt önündeki Saygı Duruşu devam ederken cadde ve sokaklarda da vatandaşlar saygı duruşunda bulundu. Araçlar kornaları ile siren seslerine eşlik ettiler. Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı okunması ile tören sona erdi.
Programa İlçe Kaymakamı Mitat Gözen, Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Necip Sirkeci, Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça, siyasi parti temsilcileri, oda başkanları, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Önceki Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Sungurlu İlçe Başkanı Erkut Nikbay, Sungurlu Öğrenci Meclis Başkanı seçilen Emre Genç ve ülkü ocaklı gençler Başkan Şahiner’i makamında ziyaret etti.

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum