“Yürek Dağlayan Ayrılıklar” gösterisi duygulandırdı

“Yürek Dağlayan Ayrılıklar” gösterisi duygulandırdı

Sungurlu Belediyesinin kültür ve sanat etkinlikleri kapsamında Ankara Sincan Şehir Tiyatro Topluluğunun sahneye koyduğu ” Yürek Dağlayan Ayrılıklar” Konulu tiyatro oyunu izleyenlerden tam not aldı.

Özel İdare Konferans Salonu’nda Orhan Ay yönetiminde sahneye koyduğu “Yürek Dağlayan Ayrılıklar” konulu oyun izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

Abdullah Beyaztaş, İbrahim Sevinç, Gültekin Sağır, Gökhan Ay, Hande Atalay, Veli Sevinç, Merve Beyzanur Dağ, Gözde Dinçer, Mehmet Uçar, Erdeniz Altın’ın rol aldığı “Yürek Dağlayan Ayrılıklar” konulu tiyatro oyunun Yönetmeni Orhan Ay’ “Çanakkale Savaşının görünmeyen yüzü olan cephe gerisinin anlatıldığı oyunda, savaşa gidip de dönmeyi düşünmeyen dedelerimizden kalan emanetlerin sahibini aramaktayız belki de Çanakkale den sizler içinde gönderilmiş bir emanet vardır. O yüzden bu oyuna gelerek emanetinizi alın bu oyun öyle bir mirastır ki analar evlatlarını davul zurna ile düğüne gönderir gibi cepheye yolladılar, çocuklar vatan aşkı için çocuk olmaktan vazgeçtiler, aradan yıllar geçse de hala bütün dünya Çanakkale destanının yazılışını dün gibi hatırlamakta bu öyle bir destandır ki dermansız acıları kanayan yaraları, bitmeyen sevdaları taşır” dedi.

Önceki BAŞKAN ŞAHİNER VE SUNGURLULULAR TAKIMI YALNIZ BIRAKMADI

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum