BAŞKAN ŞAHİNER’DEN BİR KARDEŞİMİZE DAHA TEKERLEKLİ SANDALYE

BAŞKAN ŞAHİNER’DEN BİR KARDEŞİMİZE DAHA TEKERLEKLİ SANDALYE

Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, şu an 25 yaşında olan ve doğuştan kas rahatsızlığı sonucu tekerlekli sandalyeye bağımlı yaşayan Haydar Kayar ve ailesini ziyaret ederek tekerlekli sandalye hediye etti.

Akçay Mahallesi 8011. Sokak’ta oturan Haydar Kayar’ın anne ve babası, yanında bir yakını olmadan günlük hayati işlerini bile yapamayan oğulları için Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’den tekerlekli sandalye talebinde bulundular. Hiçbir ihtiyaç sahibi vatandaşımızı geri çevirmeyen Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner tekerlekli sandalyeyi aynı gün temin edip Kayar’ın evine teslim etti.
Ziyareti Belediye Başkan Yardımcılarımız Ahmet Yılmaz, Bahri Sezen, Basın Yayın Halkla İlişkiler Sorumlusu Meltem Açmaz ve belediyemizin personelleriyle birlikte gerçekleştiren Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner, Kayar Ailesine gıda yardımında da bulundu.

HAYDAR BÜYÜK SEVİNÇ YAŞADI
Başkan Şahiner’i karşılarında tekerlekli sandalye ve çeşitli hediyelerle gören ailenin mutlulukları gözlerden kaçmadı. Hasta ve hasta yakınlarıyla bir süre sohbet eden Başkan Şahiner; “Ziyaretteki amaçlarının, rahatsızlıkları nedeniyle gününü evde geçiren hastaları ve hasta yakınlarını ziyaret ederek onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek olduğunu söyledi.
Başkan Şahiner, “Sağlık insanın sahip olduğu en büyük hazinedir. Bazen beklenmedik hastalıklar ve kazalar insan hayatını önemli ölçüde etkiliyor. Ama hayata küsmeden, en olumsuz şartlarda bile hep yapılabilecek güzel şeylerin olduğunu düşünerek hareket etmek gerekir” dedi.

HASTALARI UNUTMAYIN
Hastaları ziyaret etmenin önemine değinen Başkan Şahiner, “Biz annemizden babamızdan hasta olanı, yaşlıları ziyaret etmeyi gördük. Hastalara ve yaşlılara yaptığımız ziyaretler bizim kültürümüzün en güzel göreneklerinden biri. Bizi bir yapıyor, birbirimize yaklaştırıyor” dedi. Allah’ım Haydar kardeşimize en kısa zamanda acil şifalar versin diyen Şahiner, “Hemşerilerimin iyi gününde ve kötü gününde yanında olmaya devam edeceğim. Hizmet gönül işidir. Belediyecilik dua almaktır” diye konuştu. Evlerine gelerek yardımda bulunan, ziyaret eden Başkan Şahiner’e nazik davranışı için memnuniyetini dile getiren Kayar Ailesi, Başkan Şahiner’e teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Önceki SUNGURLU BELEDİYESİ’NİN CAMİLERE BAKIM VE ONARIM ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum