HACI ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI

HACI ADAYLARI DUALARLA UĞURLANDI


Sungurlu’ da kutsal topraklara giderek hac vazifesini yerine getirecek olan hacı adayları dualarla uğurlandı.
Çarşıbaşı Cami önünde düzenlenen uğurlama törenine Sungurlu Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz ile birlikte hacı adayları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Hacı adaylarına Sungurlu Belediyesi tarafından tatlı ikramında bulunuldu.
Okunan Kur’an tilavetiyle başlayan uğurlamada hacı adaylarına hitaben kısa bir konuşma yapan Belediye Başkan yardımcısı Ahmet Yılmaz “Rabbim bir gün herkese nasip etsin inşallah. Sevdiklerimiz, ailelerimiz, eşimiz, dostumuz için, tüm İslam coğrafyasında zulüm gören kardeşlerimiz ve akan kardeşkanının sona ermesi için dua edeceğiz. Rabbim hac vazifenizi ve dualarını şimdiden kabul eylesin; Rabbim sizleri sevdiklerinize sağlık ve sıhhat içerisinde kavuşmayı nasip eylesin inşallah” dedi.
Mebrur bir haccın karşılığı cennettir. Sizler de mebrur bir hac yapar ve cennetteki saflara gelirsiniz inşallah diyen Yılmaz, “Tabi sizde şimdi çok güzel bir heyecan var. Kutsal mekanları ziyaret edeceksiniz, Cenab-ı Allah’ı ziyaret edeceksiniz, Resurullah Efendimizi ziyaret edeceksiniz ve bizim selamlarımızı, Sungurlumuzun selamlarını götüreceksiniz. Hem ülkemiz hem İslam ülkeleri önemli bir aşamadan geçiyor. Sizlerin muhakkak dualarınıza ihtiyacımız var. İslam ülkelerinin ve Türkiye’mizin de bu sıkıntılı dönemden geçip inşallah dünyanın lideri olması için sizlerden dua bekliyoruz. Sizlerin haccı çok önemli. Her insana böyle bir şey nasip olmaz. Hep bir arada olmaktan mutluluk duyuyorum. Sizlerden isteğim Türkiye için, Sungurlu için ve İslam alemi için bol bol dua etmenizdir. Sizlerin duasını almanın herkese nasip olmayacağını ifade etmek istiyorum. İslam dininin hakim olmasıyla birlikte dünya huzura kavuşacak, bu da sizlerin dualarıyla olacaktır.” şeklinde konuştu.
Bazı hacı adayları 7-8 senedir hacca gitmeyi beklediklerini belirten vatandaşlar “En sonunda Allah nasip etti. Allah her isteyen kullarına da nasip eylesin. İnşallah sağ selamet geri döner gelirsiniz. Sağlıklı bir şekilde hac vazifenizi yerine getirmeniz için bizler de sizlere dua edeceğiz. Gözünüz arkada kalmasın sevdikleriniz bizlere emanet. Yolunuz açık olsun. Allah’a emanet olun.”ifadelerini kullandı.
Dualar ile yolcu edilen hacı adayları hava yoluyla mukaddes topraklara gitmek için hareket ettiler.

Önceki Kemallı Köyü Şehitleri Hatıra Ormanı’nda bulunan ve Kemallı Köyü Şehitleri’nin fotoğraflarının bulunduğu pano yenilendi

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum