Sungurlu Belediyesinden Organ Bağışına Destek

Sungurlu Belediyesinden Organ Bağışına Destek

Sungurlu Devlet Hastanesi tarafından organ bağışı sayılarının artırılması için düzenlenen etkinlikler kapmasında Sungurlu Belediyesi’nde de personele yönelik bilgi aktarımı yapıldı. Sungurlu Devlet Hastanesinde görevli hemşire Emine Naneli tarafından yapılan bilgilendirmede belediye personeline organ bağışı konusunda bilgiler verildi. 18 yaşından büyük ve akli dengesi yerinde olan herkesin 2238 sayılı yasaya göre organlarının tamamını veya bir bölümünü bağışlayabileceğini ifade eden Naneli, Organ bağışının yoğun bakım servisinde yaşam destek ünitesine bağlı ölen ve beyin ölümü tespit edilen kişilerden yapılabildiğini belirtti.
Türkiye’de nakil bekleyen binlerce hasta olduğunu da söyleyen Naneli, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın organ naklinin caiz olduğuyla ilgi resmi bir açıklamasının olduğunu hatırlattı. Yapılan bilgilendirmenin ardından başta Belediye Başkan Yardımcıları Bahri Sezen ve Uğur Çalman olmak üzere çok sayıda personel organlarını bağışladı.

Önceki Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenliği ve Teknikerliği (Paramedik) Haftası münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı.

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum