Sungurlu Belediyesinin Katkılarıyla,24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle Sungurlu Türk Eğitim Sen üyelerine ve ailelerine canlı müzik eşliğinde kutlama yemeği verdi.

Sungurlu Belediyesinin Katkılarıyla,24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle Sungurlu Türk Eğitim Sen üyelerine ve ailelerine canlı müzik eşliğinde kutlama yemeği verdi.

24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel düzenlenen yemek programına;Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,İlçe Milli Eğitim Müdürvekili Yılmaz Kayaalp,Türk Eğitim-Sen Çorum İl Başkanı Selim Aydın,Türk Eğitim-Sen Sungurlu İlçe Başkanı Ali Karslı ve Ülkü Ocakları Vakfı Sungurlu İlçe Başkanı Erkut Nikbay, belediye başkan yardımcıları Ahmet Yılmaz, Bahri Sezen,Sefa Karslı, belediye meclis üyeleri ve Türk Eğitim-Sen üyeleri katıldı.
Yemekte konuşma yapan İlçe Temsilcisi Ali Karslı üyelerine katılımdan dolayı teşekkür ederken;” Bir ülkenin kalkınması ve gelişmişlik düzeyi; bilgili, özgüveni yüksek, milli ve manevi değerlere bağlı bir neslin yetişmesiyle eşgüdümlüdür. Bir ülkenin eğitimdeki başarısı, o ülkenin eriştiği medeniyet seviyesinin göstergesidir. Toplumların kalkınmasında ve gelişmesinde en önemli etken eğitim sistemidir. Öğretmenler de bu sistemin en önemli parçasıdır. Bir toplumun hamurunu yoğuran ve ona şekil veren öğretmenler, toplumların yarınlara güvenle bakabilmeleri, geleceklerini garanti altına alabilmeleri için varlığına ihtiyaç duyulan en önemli kişilerdir.24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, Ülkemizin her köşesine ulaşarak fedakârlıkların en büyüğünü gösteren, eğitmeyi ve öğretmeyi bir ideal olarak benimseyip ülkemizi çağdaş medeniyet seviyesine çıkarma gayreti gösteren tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyor, bu vesile ile başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm vefat eden ve şehit olan öğretmenlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyor, hayatta olan tüm öğretmenlerimize de en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” dedi.
Böylesi anlamlı bir günde bir araya gelmekten son derece mutlu olduğunu ifade ederek, yemeğe katılanlara teşekkür eden Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner,duygu ve düşüncelerini şu sözlerle ifade etti:”Bugün bu anlamlı gecede sizlerle olmaktan mutluluk ve onur duyuyorum.sizler kutsal bir mesleğin neferlerisiniz. daha nice yavuzlar,fatihler,mustafa kemaller yetiştireceksiniz. allah birlik ve beraberliğimiz bozmasın. tüm değerli öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar,saygılar sunarım.”ifadelerini kullandı.
Programda Ağustos ayında kaybettiğimiz İlçe Milli Müdürü Ahmet Özdemir ve Narin Kaleli anısına ailelerine plaket taktim edilirken,bütün öğretmenlerimize ve ailelerine Sungurlu Belediyesi tarafından karanfil hediye edildi.

Önceki Sungurlu’ da 24 Kasım öğretmenler günü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Takip Edin

Sunguroğlu Mahallesi, Alparslan Türkeş Cd. , 19300 Sungurlu/Çorum